Atbalsta ierosinājumu ļaut valdībai noteikt minimālo skolēnu skaitu vidusskolas klasēs

TVNET/LETA
CopyLinkedIn Draugiem X
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Foto: Ieva Čīka / LETA

Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija šodien atbalstīja priekšlikumus Izglītības likumam, kas paredz iespēju valdībai noteikt minimālo skolēnu skaitu vidusskolas klasēs.

Sākotnēji Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) rosināja valdībai ļaut noteikt pieļaujamo skolēnu skaitu pamatskolas 7.-9. un vidusskolas 10.-12.klasē, kas jau bija atkāpšanās no sākotnējā rosinājuma noteikt pieļaujamo izglītojamo skaitu visos vispārējās izglītības posmos. Ņemot vēra pašvaldību iebildumus un koalīcijas partneru atbalsta trūkumu, vērtējot likumprojektu otrajā lasījumā, valdība atbalstīja ierosinājumu paredzēt Ministru kabinetam tiesības noteikt pieļaujamo skolēnu skaitu vidusskolas klasēs.

Ja skola izpilda kvalitātes kritērijus, kas būs jāizstrādā Ministru kabinetam, tad pašvaldībai būs iespēja «piefinansēt trūkstošo» finansējumu, kas nepieciešams pedagogu algām, lai nodrošinātu programmas īstenošanu. Šajā gadījumā no valsts budžeta tiktu maksāts par esošo bērnu skaitu klasē.

Sākotnēji jaunu normu īstenošanai bija paredzēts noteikt ne mazāk kā vienu gadu, bet ne vairāk kā divu gadu ilgu pārejas periodu. Pašvaldību pārstāvji šo termiņu vēlējās noteikt trīs gadus, bet deputāti vienojās īstenot jaunu regulējumu no 2020.gada 1.septembra.

Komisijas sēdē diskusija brīžiem norisinājās augstos toņos, bet pašvaldību pārstāvjiem bija iebildumi par vairākām normām. Kad bija ierosinājumi precizēt vairākus priekšlikumus, kas jau guvuši atbalstu valdībā, izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis (V) vaicāja, vai komisija uzticas valdībai. Sēdes sākumā Šadurskis norādīja, ka nav laimīgs par kompromisiem, jo sākotnējais piedāvājums bija pārliecinošāks. Vienlaikus viņš atzina, ka labāk veikt vismaz mazu solīti uz priekšu.

Deputāti arī mainīja normu attiecībā uz internātskolām, nosakot to daļēju finansēšanu no valsts budžeta vēl nākamgad. Sākotnēji bija iecerēts pārtraukt uzturēšanas izdevumu segšanu no valsts budžeta pašvaldību internātskolās un speciālās pirmsskolas izglītības iestādēs, šo pienākumu uzliekot pašvaldībām. Tomēr vēlāk koalīcija un arī valdība vienojās piešķirt nākamgad 2 402 219 eiro pašvaldību dibināto internātskolu uzturēšanas izdevumu daļēju izdevumu segšanai 2018.gadā.

Komisija vēl plāno precizēt vairākas šī likumprojekta normas kādā no tuvākajām sēdēm.

KomentāriCopyLinkedIn Draugiem X
Aktuālais šodien
Svarīgākais
Uz augšu