Vai Rasnačam būtu jāatkāpjas? Tauta spriež «Twitter»

Tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs FOTO: Zane Bitere / LETA

Saeima ceturtdien sāka skatīt vairāku deputātu tieslietu ministra Dzintara Rasnača demisijas pieprasījumu. Sēdes laikā izskanēja gan atbalsts Rasnača darbam, gan tika pausta kritika. Demisijas iniciators, deputāts Romāns Mežeckis uzskaitīja vairākus iemeslus, kāpēc Rasnačs vairs nedrīkst būt tieslietu ministrs. Kā vienu no tiem parlamentārietis minēja to, ka četrus gadus ministra «mazspējas un neieinteresētības dēļ» valdības deklarācija par maksātnespējas jautājumiem neesot pildīta un esot palikusi tukši deklaratīvā līmenī. Demisijas pieprasījuma pamatotību tauta vērtē arī sociālajā tīklā «Twitter».

Otra demisijas pieprasījuma autori, Latvijas Reģionu apvienības (LRA) Saeimas frakcijas priekšsēdētāja Nellija Kleinberga, norādīja, ka Rasnačs ir vienīgais ministrs, kurš esot atteicies ierasties uz frakcijas sēdi. Līdzīgi izteicās arī «Vienotības» deputāte Inese Lībiņa-Egnere, kura norādīja, ka Rasnačs reti esot apmeklējis Juridiskās komisijas sēdes, kur tiek lemts par tieslietu nozares likumu grozījumiem.

«Vienotības» frakcijas vadītājs Hosams Abu Meri akcentēja, ka viņa pārstāvētā partija ir neapmierināta ar Rasnača darbu, tomēr problēma esot tajā, ka šāds solis novestu pie «tehniskās valdības», kas līdz vēlēšanām nevarētu pieņemt saturiskus lēmumus. Politiķis aicināja, lai vēlētāji nodrošina eksāmenu Rasnačam, ar savu balsojumu nosakot, vai viņam jābūt nākamajā Saeimā.

Deputāts Kārlis Seržants (ZZS) norādīja, ka pēc traģēdijas ir izskanējis tik daudz negatīvas informācijas par maksātnespējas jomu, «tur valdošajiem tikumiem, interešu grupām, jauniem uzvārdiem, striķīšu raustītājiem, ka, šķiet, šajā sfērā ir vajadzīgi kardinālāki uzlabojumi nekā tikai kļūdu labojumi». «Gan tiesu izpildītājiem, gan maksātnespējas administratoriem būtu jākļūst par Tieslietu ministrijas valsts ierēdņiem ar cietu algu attiecīgi izveidotos departamentos, un vienīgajam kritērijam prēmijas saņemšanai vajadzētu būt veiksmīgai uzņēmuma atjaunošanai vai valsts naudas atgūšanai. Jo situācija, kad administratora amatā dažos mēnešos var kļūt par miljonāru, tā ir vienkārši amorāla,» uzsvēra deputāts.

Deputāts Artuss Kaimiņš (KPV LV) dalījās ar Rasnača ierakstiem sociālajos tīklos par to, kā viņš pavada savu brīvo laiku, reizē kritizējot ministra nespēju atrast laiku ierasties uz interviju televīzijā.Kā ziņots, šodien Rasnačs norādīja, ka neviens viņu nenovērsīs no «pareizā ceļa» reformu īstenošanai maksātnespējas nozarē.

Saeimas vairākums šodien vienojās lemšanu par tieslietu ministra demisiju atlikt līdz 20.jūnijam.

Rasnačs uzsvēra, ka pašlaik visi eksperti «simtprocentīgi pozitīvi vērtē veiktās reformas, un visi simtprocentīgi uzskata, ka tās noteikti ir jāturpina tā, kā tās ir iesāktas». «Mēs esam uz pareizā ceļa, un neviens mani no šā ceļa nenovērsīs - ne apmaksātie pastnieki, ne cilvēki, kas bēg no televīzijas tiešraides,» akcentēja politiķis.

Tieslietu ministrs norādīja, ka maksātnespējas jomā esošais negodīgais daudzmiljonu bizness ir aizskāris tos, kuri ir saistīti ar kriminālām aprindām. Viņš pauda, ka 118 maksātnespējas administratori ir zaudējuši amatu un, turpinot sāktās reformas, šo biznesu zaudēšot vēl vairāki administratori. Rasnačs vērsa uzmanību, ka iepriekš uz laiku ticis apcietināts maksātnespējas administrators Māris Sprūds. Politiķis arī norādīja, ka Maksātnespējas administrācija pēdējā laikā ar 35 iesniegumiem ir vērsusies Valsts policijā un ar septiņiem iesniegumiem Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā. Tas liecinot, ka valdība ir nopietni ķērusies klāt «šīm aprindām», uzsvēra ministrs.

Kā ziņots, lēmuma pieņemšana par Rasnača demisijas pieprasījumu atlikta saistībā ar padomju represiju upuru piemiņas pasākumiem.

Jau vēstīts, ka viens no Rasnača demisijas pieprasījumiem tika iesniegts pēc parlamenta deputāta Mežecka iniciatīvas, un to parakstījuši 16 opozīcijas deputāti, tajā skaitā no partijām «Saskaņa» un «No sirds Latvijai» un pie frakcijām nepiederošie deputāti.

LRA atsevišķi ir iesniegusi savu Rasnača demisijas pieprasījumu, ko parakstījuši desmit deputāti.

Uz augšu
Back