O, 16.08.2022.

Dīķī Jaunpilī iet bojā apmēram tonna zivju

TVNET/LETA
Dīķī Jaunpilī iet bojā apmēram tonna zivju
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Ilustratīvs foto
Ilustratīvs foto Foto: Reuters/ScanPix

Kādā dīķī Jaunpilī pagājušajā nedēļā gājusi bojā apmēram tonna zivju, un vides sargiem ir aizdomas, ka tuvējo lauku īpašnieki nav ievērojuši visus piesardzības pasākumus miglošanas laikā, noskaidroja aģentūra LETA.

Valsts vides dienesta (VVD) sabiedrisko attiecību speciāliste Maruta Bukleviča pastāstīja, ka Gravas dīķī, kas ir privātais īpašums, bojā gājusi apmēram tonna zivju. Ūdens un zivju analīzes jāveic pašam īpašniekam, un pašlaik dīķa ūdens paraugi un beigto zivju paraugi ir nogādāti zinātniskā institūta «BIOR» laboratorijā.

Tā kā ļoti tuvu atrodas lauksaimniecības platības, VVD pieļauj, ka miglošanas laikā nav ievēroti visi piesardzības pasākumi. VVD par šo negadījumu ir informējis Valsts augu aizsardzības dienestu (VAAD).

Reaģējot uz notikušo, VAAD veica augu aizsardzības līdzekļu lietošanas pārbaudes apkārtējās saimniecībās, apsekoja laukus un paņēma augu un augu produktu paraugus no kultūraugu laukiem, kas pieguļ ūdenskrātuvei. VAAD Augu aizsardzības līdzekļu uzraudzības daļas vadītāja Inga Aizpura skaidroja, ka paraugi noņemti aizsardzības līdzekļu atliekvielu klātbūtnes noteikšanai. Noņemti arī to augu, kas aug starp kultūraugu laukiem, paraugi. Arī augu daļas nogādātas «BIOR».

Pašlaik analīžu rezultāti, lai noteiktu iespējamo zivju bojāejas cēloni, vēl tiek gaidīti.

Tēmas
Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu