Vulkāna izvirdums Gvatemalā laupījis 25 cilvēku dzīvības

FOTO: AFP/SCANPIX

Vulkāna izvirdumā Gvatemalā svētdien gājuši bojā vismaz 25 cilvēki un 20 ievainoti, liecina amatpersonu sniegtā informācija.

(Papildināta ziņa.)

Varasiestādes bažījas, ka bojāgājušo skaits var vēl pieaugt, jo vairāki cilvēki ir pazuduši un vēl nav izdevies piekļūt vairākām apdzīvotām vietām vulkāna tuvumā.

Elrodeo pilsētā lavas straume apraka vairākas mājas un tajās esošos cilvēkus.

«Lavas straume pārplūda pāri krastiem un skāra Elrodeo ciemu. Tur ir ievainotie, apdegušie un mirušie,» norāda Nacionālās katastrofu novēršanas aģentūras vadītājs. «Diemžēl Elrodeo tika aprakta, un lavas dēļ mēs nespējam sasniegt Libertadas ciemu. Iespējams, ka arī tur ir mirušie.»

Gvatemalā izvirdis slavenais Uguns (Fuego) vulkāns, kas atrodas 44 kilometrus no valsts galvaspilsētas Gvatemalas.

Vulkānā notikušas eksplozijas un gaisā izmesti karsti pelni, akmeņi un dubļi, kas bijuši par cēloni daudzu cilvēku, tostarp vairāku bērnu, bojāejai.

Ciematus, kas atrodas vulkāna tuvumā, apņēmuši milzīgi biezu dūmu mākoņi.

Vulkāns eksplodēja īsi pirms pusdienlaika, bet pēc tam no tā sāka izplūst lava, kuras karstums sasniedza 700 grādus pēc Celsija, informēja Nacionālais seismoloģijas un vulkanoloģijas institūts.

Izvirduma dēļ slēgta Gvatemalas Starptautiskā lidosta, kuras skrejceļus noklājuši pelni.

Izvirdums vissmagāk skāris Eskuintlu, Čimaltenago un Sakatepekesu, kur izsludināta augstākā trauksme.

Lava skārusi vairākas mājas vulkāna tuvumā, un mediju publiskotie viedo liecina, ka vulkāniskie dubļi sagrāvuši vismaz vienu tiltu.

Vietējos telekanālos tiek demonstrēti dramatiski skati ar vulkāna nodarītajiem postījumiem un cilvēku līķiem.

«Ne visiem izdevās izkļūt laukā. Es domāju, ka viņus apraka,» laikrakstam «Diario de Centroamerica» sacīja kāda Elrodeo ciemata iedzīvotāja. Ciematā lava aizdedzināja vairākas mājas, no kurām vienā gāja bojā četri cilvēki, tostarp avārijas dienesta amatpersona. Divi bērni sadega, vērojot vulkāna izvirdumu no tilta.

Gvatemalas katastrofu centrs ziņoja, ka no vulkāna apkārtnes evakuēti 3100 cilvēki, bet vulkāniskie pelni skāruši teritoriju, kurā dzīvo aptuveni 1,7 miljoni cilvēku.

Vulkāna izvirdums turpinās.

Gvatemala saņēmusi humāno palīdzību - pārtiku, segas un medikamentus - no Izraēlas. Abas valstis pēdējos gados ir satuvinājušās, un Gvatemala maijā atklāja savu vēstniecību Jeruzalemē, kļūstot par pirmo valsti, kas sekojusi ASV piemēram.

Uz augšu
Back