Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

VBTAI: Audžuģimenēs pirmo reizi ir vairāk bērnu nekā iestādēs

LETA
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments
Foto: Pixabay

Aizvadītajā gadā pirmo reizi audžuģimenēs ārpusģimenes aprūpe tika nodrošināta lielākam bērnu skaitam nekā aprūpes iestādēs, liecina Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas (VBTAI) apkopotie dati par bāriņtiesu darbu 2017.gadā.

Tāpat pirmo reizi aprūpes iestādēs esošo bērnu skaits vecumā līdz trīs gadiem ir zemāks par 10% no visiem iestādēs ievietotajiem bērniem.

«Tās ir ļoti pozitīvas tendences, kas liecina, ka gan inspekcijas darbs, gan nozarē kopumā veiktās izmaiņas sāk dot pozitīvus rezultātus. Bāriņtiesas aktīvāk meklē iespējas rast bez ģimenes palikušiem bērniem ģimenisku vidi, attīsta audžuģimeņu kustību savā novadā, arī sabiedrība un mediji arvien enerģiskāk iesaistās atbalsta sniegšanā bērniem krīzes situācijā», norāda VBTAI priekšniece Marianna Dreja.

Pērn kopumā ārpusģimenes aprūpe tika nodrošināta 6669 bērniem. No tiem 1173 bērni jeb 18% atradās audžuģimenēs, salīdzinoši gadu iepriekš tie bija 1193 bērni jeb 17%. Vēl 4459 bērni jeb 67% atradās aizbildnībā, gadu iepriekš tie bija 4548 bērni jeb 65%. Savukārt 1037 bērni jeb 15% atradās aprūpes iestādē - salīdzinoši 2016.gadā tie bija 1216 bērni jeb 18%.

VBTAI norāda, ka aizvadītajā gadā īpaši aktīvi un sistemātiski uzraudzīts bāriņtiesu darbs, rosinot meklēt iespējas nodrošināt ģimenisku vidi ārpusģimenes aprūpē esošajiem bērniem, sniedzot metodiskos ieteikumus, kā arī nodrošinot dažādus atbalsta un izglītojošos pakalpojumus aizbildņiem un audžuģimenēm.

Tāpat aizvadītajā gadā nodrošināti dažādi atbalsta pasākumi audžuģimenēm un bez vecāku gādības palikušiem bērniem, piemēram, psihologu konsultācijas un atbalsta grupas.

Vienlaikus 2017.gadā apmācīti 95 potenciālie audžuvecāki, bet audžuģimeņu pilnveides programmas īstenošanas programmas ietvaros apmācīti 183 audžuvecāki, kuriem jau ir piešķirts audžuģimenes statuss.

Arī 2018.gadā viena no VBTAI izvirzītajām darbības prioritātēm ir bāriņtiesas darbības izvērtēšana deinstitucionalizācijas kontekstā, vērtējot, vai tiek darīts viss iespējamais, lai krīzes situācijā nonākušam bērnam nodrošinātu ģimenisku vidi, norāda inspekcijā.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais