Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

ANO: 2050. gadā pilsētās dzīvos 68% pasaules iedzīvotāju

LETA/AFP
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments
Foto: HECTOR RETAMAL / AFP

68% pasaules iedzīvotāju 2050.gadā dzīvos pilsētās, salīdzinot ar 55% šobrīd, trešdien paziņoja ANO.

Kā prognozēts ANO ziņojumā, nākamajos 30 gados arvien plašākajās pilsētās iedzīvotāju skaits pieaugs par vēl 2,5 miljardiem un 90% no pilsētu izaugsmes notiks Āzijā un Āfrikā.

Pilsētas iedzīvotāju skaita pieaugums koncentrēsies konkrētās valstīs un 35% no pilsētu izplešanās laikā no 2018. līdz 2050.gadam notiks Indijā, Ķīnā un Nigērijā.

Pilsētās dzīvojošo cilvēku skaits ir krasi pieaudzis no 751 miljona 1950.gadā līdz 4,2 miljardiem 2018.gadā. Neskatoties uz zemāku urbanizācijas līmeni, Āzijā ir 54% no visiem pasaules pilsētu iedzīvotājiem, kurai seko Eiropa un Āfrika ar 13% katra.

Vispārējā migrācija no lauku rajoniem uz pilsētām kopā ar iedzīvotāju skaita pieaugumu novedīs pie tā, ka 2030.gadā pasaulē būs 43 megapilsētas ar vairāk nekā desmit miljoniem iedzīvotāju katrā.

Šobrīd lielākā planētas pilsēta ir Tokija ar 37 miljoniem iedzīvotāju, kurai seko Deli ar 29 miljoniem iedzīvotāju, Šanhaja ar 26 miljoniem iedzīvotāju, Sanpaulu un Mehiko ar 22 miljoniem iedzīvotāju katra.

20 miljonu atzīmei tuvojas Kaira, Mumbaja, Pekina un Daka.

ANO ziņojumā prognozēts, ka tuvākajos divos gados Tokijas iedzīvotāju skaits sāks samazināties un tās vietā par planētas lielāko pilsētu aptuveni 2028.gadā kļūs Deli.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais