Pk, 12.08.2022.

IZM nav informēta par Krievijas amatpersonu iespējamo vizīti

LETA
IZM nav informēta par Krievijas amatpersonu iespējamo vizīti
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) nav informēta par iespējamo Krievijas prezidenta Cilvēktiesību padomes locekļa Iļjas Šabļinska vizīti Latvijā saistībā ar krievu skolu reformu, apstiprināja IZM pārstāve Lāsma Šķestere.

Šķestere norādīja, ka ministrija nekādu informāciju par šādu iespējamo vizīti saņēmusi nav. Ja no Krievijas amatpersonu puses interese tikties ar IZM pārstāvjiem arī būtu, situācijas risināšana IZM konsultētos ar Ārlietu ministriju, viņa apliecināja.

Jau vēstīts, ka pēc laikrakstā «Nezavisimaja gazeta» paustās informācijas, jūnijā Latviju plāno apmeklēt Krievijas prezidenta Cilvēktiesību padomes loceklis Šabļinskis, lai pēc prokrieviskās organizācijas «Latvijas Cilvēktiesību komiteja» ielūguma novērtētu konfliktsituāciju ap krievu skolu reformu.

Kā iepriekš pauda ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (V), «Krievijas amatpersonas var veikt pārbaudes savā valstī, bet Latvijā šādas aktivitātes netiks pieļautas.»

Viņš norādīja, ka ja kāda Krievijas amatpersona vēlas apmeklēt Latviju, tad to var veikt tikai ar privātu vīzu, kas dod tiesības apmeklēt draugus, kas viņu ielūdz, un apskatīt valsti tūrisma un atpūtas nolūkos, skaidroja politiķis. Ja attiecīgās personas aktivitātes pārsniegs šo darbību loku, tad šim cilvēkam vīza tiks anulēta un viņam Latvija būs jāatstāj.

Viņš akcentēja, ka Krievijas amatpersonām nav jājaucas Latvijas iekšējās darīšanās, un ka šāda iespējama rīcība netiks pieciesta.

Rinkēvičs vērsa uzmanību, ka Ārlietu ministrija šajā jautājumā sadarbojas ar Latvijas kompetentajām iestādēm, kas seko līdzi situācijai. Ja no kompetentajām institūcijām tiks saņemta atbilstoša informācija, tad var tikt pieņemts lēmums par attiecīgās personas iekļaušanu «melnajā sarakstā», kas liedz iebraukšanu valstī, piebilda politiķis.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu