Zviedrija terorisma draudu dēļ pagarinās robežkontroli

Zviedrijas tieslietu ministrs Morgans Johansons. 27.jūlijs, 2017

FOTO: ERIK SIMANDER / TT / TT NEWS AGENCY

Zviedrija pagarinās robežkontroli vēl par sešiem mēnešiem līdz novembrim, intervijā Zviedrijas Radio ceturtdien paziņojis tieslietu ministrs Morgans Johansons. Ministrs skaidroja, ka joprojām pastāv draudi Zviedrijas drošībai un nepieciešams kontrolēt, kas iebrauc Zviedrijā.

Viņš norādīja, ka Eiropā pēdējos gados notikuši vairāki asiņaini terorakti, tostarp Zviedrijā, kur 2017.gada aprīlī kāds Uzbekistānas pilsonis ar nolaupītu kravas automašīnu ietriecās lielveikalā gājēju ielā, nogalinot piecus cilvēkus un 15 ievainojot.

Zviedrijas Tieslietu ministrija plāno šodien informēt Eiropas Komisiju (EK) par savu lēmumu pagarināt robežkontroli. Valdība maijā plāno apstiprināt pagarinājumu par sešiem mēnešiem, atklāja Johansons.

Viņš sacīja, ka katru nedēļu pārbaudei uz robežas tiek pakļauti 150 līdz 200 cilvēki.

Lai kontrolētu migrantu plūsmu, Šengenas zonas valstis Zviedrija, Dānija, Vācija, Austrija un Norvēģija 2015.gadā ieviesa kontroli uz robežām.

Sākotnēji bija domāts, ka šie pasākumi būs spēkā tikai sešus mēnešus, bet vēlāk tie tika vairākkārt pagarināti.

Zviedrijas ieviestā robežu kontrole ietekmē prāmju termināļus Zviedrijas dienvidos, kur ierodas daudzi ceļotāji no Vācijas un Dānijas.

Pārbaudes tiek veiktas arī uz Dāniju un Zviedriju savienojošā Ēresunda tilta, kas nodrošina vilcienu un autotransporta satiksmi.

Uz augšu