Jauna atpūtas vieta Rīgā - ar savu vēsturi un mūsdienu iespējām

Saimniece
Jauna atpūtas vieta Rīgā - ar savu vēsturi un mūsdienu iespējām
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Jānis Škapars/TVNET

Jūnijā ar izglītojošu pasākumu rīdziniekiem un pilsētas viesiem sāksies mūsdienīga koncepta atpūtas vietas – «ESENA Pārdaugavas dārzi» – pirmā sezona. Iepazīšanās sezonā dārzos norisināsies vairāki dzīvesstila pasākumi par dabu, svinībām un zaļu dzīvesveidu, kuros ar padomiem dalīsies dažādu jomu profesionāļi. Vairāk nekā 60 hektāru lielā atpūtas vieta pretendēs kļūt par iecienītu galamērķi aktīvai vai rāmai atpūtai svētkos un ikdienā.

Aktīva vai rāma atpūta, svinības un dārza darbi

Aktīvās atpūtas cienītājiem dārzu teritorijā ir ierīkotas vairākas zonas piedzīvojumiem un kustībai. Mazākajiem apmeklētājiem kopā ar vecākiem ierīkota «Ķiparu taka» un velokartu ceļš un noma. Jau no jūnija beigām ģimenes tiks aicinātas pārbaudīt veiklību virvju takā, kas veidota dažādās grūtības pakāpēs. Savukārt ūdens sporta cienītājiem ir iespēja iepazīt apkārtni ar laivu vai SUP dēli. Aktīvajā zonā ierīkoti arī pludmales volejbola un futbola laukumi, kā arī golfa treniņu vieta.

Svinībām un mierīgai atpūtai izveidota speciāla vieta labiekārtotā dārzā. Apmeklētāji varēs nomāt ar glempinga telti aprīkotu teritoriju privātiem un uzņēmuma pasākumiem, savukārt nelielām brīvdabas svinībām ierīkotas piknika vietas, kā arī pieejama atpūtas zona ar šūpuļtīkliem ainaviskā pavēnī.

Tiem, kas ilgojas pēc privātas teritorijas un dārza, viens no interesantākajiem piedāvājumiem ir apstādīta, norobežota teritorija 600 m² platībā, kurā ierīkot savu mazdārziņu vai pavadīt vasaras brīvās dienas zaļumos. Šīs privātās zonas var nomāt īsākā vai garākā termiņā, turklāt dažās ir papildu iespēja nomāt arī dārza māju.

Brīvdabas pasākumi

Visas sezonas laikā dārzos plānotas sešas dzīvesstila nodarbības, kurās profesionāļu vadībā būs iespējams gūt zināšanas un izmēģināt zaļo sienu un sūnu grafiti veidošanu, dārzniecību urbānā vidē, brīvā laika organizēšanas iemaņas dabā kopā ar bērniem, dārza svētku noformēšanu, gongu meditāciju, piemājas augu izmantošanu skaistumkopšanā, zaļu dzīvošanu, rudens ražas sagatavošanu ziemai un citas aktivitātes.

Par ESENA Pārdaugavas dārziem

ESENA dārzu nosaukuma izvēlei ir saistība ar šīs vietas bagāto vēsturi – 16.-17. gadsimtā tajā atradusies Rīgas rātskungu rezidence, tolaik tautā saukta par Gotāna muižu. 18. gadsimtā par muižas īpašnieku kļuva Rīgas Doma mācītājs Imanuels Justs Esens, tāpēc to sāka dēvēt par Esena muižu.

19. un 20. gadsimta mijā tā nonāca bagātā krievu tirgotāja Popova ģimenes īpašumā, PSRS laikā teritorija pārgāja valsts īpašumā, bet 1995. gadā Popova mantinieki atguva skaisto zemesgabalu un muižu. Šodien tās vēsturiskais nosaukums ir iedzīvināts no jauna.

Tēmas
Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu