Sv, 25.09.2022.

Nolietotās riepas no Starta ielas vedīšot uz Indiju

Nolietotās riepas no Starta ielas vedīšot uz Indiju
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Ieva Leiniša / LETA

Nolietoto riepu izvešanu no teritorijas Starta ielā, Rīgā, maksātnespējīgā SIA «Riepu bloki» plāno uzticēt SIA «Eko Recycling», kas tās iecerējis sūtīt pārstrādei uz Indiju, informēja Valsts vides dienesta (VVD) sabiedrisko attiecību speciāliste Maruta Bukleviča.

«Riepu bloku» maksātnespējas administrators Haralds Velmers VVD sniedzis informāciju, ka panākta vienošanās ar «Eko Recycling» par nolietoto riepu izvešanu.

Veicot pārbaudi un tiekoties ar «Eko Recycling» pārstāvjiem, VVD inspektors informēts par to, ka riepas plānots nosūtīt pārstrādei uz Indiju, nenorādot konkrētu galamērķi un iekārtas, ar kurām iecerēts veikt riepu pārstrādi. Sagatavošanās darbi nolietoto riepu izvešanai abās teritorijās joprojām nav sākti, pārliecinājās VVD.

Bikleviča skaidroja, ka VVD Lielrīgas reģionālā vides pārvalde (RVP) pieprasījusi Velmeram sniegt detalizētāku informāciju par riepu izvešanas plānu, kurā būtu izvērtēts paredzamais darbu apjoms attiecībā pret darbu veicēja rīcībā esošajiem tehniskajiem un finanšu līdzekļiem. Tāpat dienests uzdevis norādīt riepu nosūtīšanas galamērķus un konkrētas iekārtas, kur tās tiks nogādātas.

Lielrīgas RVP arī sagatavojusi vēstules teritoriju īpašniekiem, lai noskaidrotu viņu viedokli par rīcību, uz ko tie būtu gatavi, ja «Riepu bloki» nespēs pildīt savas saistības.

Bukleviča uzsvēra, ka visi iepriekšējie VVD uzdotie rīkojumi «RIepu blokiem» par nolietoto riepu izvešanu no teritorijām Starta ielā joprojām ir spēkā esoši un saistoši.

Saskaņā ar «Firmas.lv» pieejamo informāciju, «Eko Recycling» dibināts 2011.gadā, un kopš tā laika uzņēmuma valdes loceklis ir Baltkalns Marks. Uzņēmums 2016.gadā strādāja ar 499 250 eiro apgrozījumu un peļņu 31 000 eiro apmērā, bet tā nodokļu parāds uz šī gada 7.aprīli ir 17 785 eiro.

Kā ziņots, VVD pagājušajā gadā pārtrauca līgumu ar «Riepu blokiem», kas Starta ielā bija uzkrājis vairāk nekā 1000 tonnas riepu tam atļauto 30 tonnu vietā, kā arī aprēķināja uzņēmumam soda naudu 12,9 miljonu eiro apmērā par videi kaitīgu preču atkritumu apsaimniekošanas sistēmas piemērošanu.

Lai attīrītu teritorijas Starta ielā 7A un 8 no uzglabātajām riepām, VVD pērn sāka sarunu procedūru, kas pārāk dārgu piedāvājumu dēļ beidzās bez rezultāta. Sarunu procedūrā bija iesaistījušies uzņēmumi SIA «Eco Baltia vide», «Clean R», «Getliņi Eko» un «Eko Osta».

Tāpat vēstīts, ka 2018.gada sākumā Liepājas tiesa pasludināja kompāniju «Riepu bloki» par maksātnespējīgu. Maksātnespējas pieteikumu bija iesniedzis pats uzņēmums, norādot, ka izveidojušies nodokļu parādi vairāk nekā 12,9 miljonu eiro apmērā, bet «Riepu bloku» pašu līdzekļi ir 22 700 eiro.

Vienlaikus šogad marta sākumā kompānijai Valsts ieņēmumu dienesta administrēto nodokļu parāds bija 13,487 miljonu eiro apmērā, liecina «Firmas.lv» dati.

Kompānija «Riepu bloki» reģistrēta 2007.gadā, un tās pamatkapitāls ir 56 914 eiro. Uzņēmuma vienīgā īpašniece ir SIA «Eko alternatīva», kas pieder Aviaram Dronkam (51%), Ilgonim Ragam (16%), Ernestam Skopānam (16%), Mārim Mežapuķem (10%) un Markam Baltkalnam (7%).

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu