O, 16.08.2022.

Indijā upes krastā atrasts sakropļots pazudušās Latvijas pilsones līķis

TVNET/LETA
Indijā upes krastā atrasts sakropļots pazudušās Latvijas pilsones līķis
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Indijas policija

Indijā upes krastā atrasts pirms vairāk nekā mēneša pazudušās Latvijas pilsones Līgas Skromanes līķis, vēsta tīmekļa izdevums «India Today».

Mirstīgās atliekas atrastas upes krastā Keralas štata Thiruvananthapuramas pilsētā. Kā paziņoja pilsētas policijas komisārs P. Prakšs, līķis bijis sakropļots un bez galvas.

«Mūs izsauca vietējie jaunieši, kuri bija devušies uz nomaļu vietu makšķerēt. Viņi mums pastāstīja, ka krūmos netālu no upes krasta guļ līķis. Netālu no līķa citā vietā mēs atradām viņas galvu. Sākotnējā izmeklēšana atklājusi, ka upuris miris gandrīz pirms mēneša, jo tas ir sadalīšanās stadijā. Identitāte tiks noteikta, balstoties uz DNS pārbaudēm,» paziņoja Prakšs.

Sestdien notikuma vietā ieradās Līgas Skromanes jaunākā māsa Ilze – viņa savu māsu atpazina pēc drēbēm un matu krāsas, vēsta Indijas medijs «Hindustan Times».

Tuvākajā laikā tiks veikta mirstīgo atlieku autopsija.

Kā pavēstīja policija, vietā, kur uzietas mirstīgās atliekas, atrastas arī vairākas tukšas pudeles, cigaretes un šķiltavas.

Arī Ārlietu ministrija aģentūrai LETA apstiprināja, ka atrastas Indijā Keralas štatā pazudušās Skromanes mirstīgās atliekas.

Mirušās māsa ir atpazinusi atrasto sievietes ķermeni. Tiek veikta tiesu medicīnas ekspertīze drošai personas identifikācijai. Tā ir Indijas atbildīgo iestāžu kompetence.

Ministrijā skaidroja, ka Latvijas vēstniecība sazinās ar mirušās māsu, lai sniegtu viņai nepieciešamo atbalstu saziņā ar Indijas iestādēm un procedūras noritētu bez sarežģījumiem. Vēstniecība gādā par to, lai goda konsuls personīgi sazinātos ar Keralas štata policijas vadību.

Jau ziņots, ka Indijas dienvidos, Keralas štatā, 14.martā pazuda Latvijas pilsone Līga Skromane, kura tur bija ieradusies kopā ar māsu Ilzi, lai ārstētos pēc tradicionālajām ajūrvēdas metodēm. Līga Skromane, kura cietusi no smagas depresijas, atstājusi ajūrvēdas centru Pothenkodes ciematā. Kāds autorikšas vadītājs pastāstījis policijai, ka viņš aizvedis Līgu uz netālo Kovalamas kūrortu, taču arī tur policija nav spējusi Līgu atrast.

Kovalamas kūrorts atrodas līdzās Thiruvananthapuramai.

Abas sievietes ir Latvijas pilsones, kuras ilgāku laiku dzīvojušas Īrijā.

Keralas štata policijas priekšnieks Loknaths Behera izsludinājis 2000 Indijas rūpiju (25 eiro) atlīdzību par informāciju, kas varētu palīdzēt atrast pazudušo. Indijas policija pēc palīdzības vērsusies arī pie krasta apsardzes un Zivsaimniecības departamenta, kā arī par pazudušo informējusi lidostas, jūras ostas un robežkontroles iestādes. Plānots ziņot arī Interpolam, raksta «The Hindu».

Pazudušās māsa Ilze Skromane bija izsludinājusi 100 000 rūpiju (apmēram 1250 eiro) atlīdzību, kā arī izlīmējusi paziņojumus par pazudušo māsu, tomēr pūles līdz šim nedeva rezultātus.

Līga un Ilze Skromanes ir Latvijas pilsones, kas jau ilgāku laiku dzīvojušas Īrijā.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu