Jaunzēlande vairs neizdos jaunas atļaujas naftas un dabasgāzes resursu izpētei jūrā

Jaunzēlandes valdība ceturtdien paziņojusi, ka vairs neizdos jaunas atļaujas naftas un dabasgāzes resursu izpētei jūrā. Valdības lēmums neietekmēs jau izdotās atļaujas, kas nozīmē, ka šī nozare turpināsies Jaunzēlandē vēl vairākas desmitgades.

Jaunzēlandes premjerministres Džasindas Ārdenas liberālā valdība pie varas nāca pagājušajā gadā. Iepriekšējos deviņus gadus Jaunzēlandē pie varas atradās konservatīvo valdības, kas atbalstīja nozares attīstību.

Ārdena sola līdz 2050.gadam samazināt Jaunzēlandes siltumnīcefektu izraisošo gāzu emisiju līdz nullei.

Ārdenas valdība arī plāno ik gadu iestādīt 100 miljonus koku un panākt, ka elektroenerģija tiek ražota, izmantojot vienīgi atjaunojamos enerģijas avotus.

Naftas un dabasgāzes nozare Jaunzēlandē ir salīdzinoši neliela. Tajā nodarbināti aptuveni 11 000 cilvēku, un tā veido aptuveni 1% no kopējās ekonomikas. Lauksaimniecība un tūrisms ir daudz plašāki sektori.

Ārdena sola, ka valdības lēmuma dēļ cilvēkiem darbs nebūs jāzaudē.

Premjere norādījusi, ka valdība cenšas panākt pareizo līdzsvaru, aizsargājot esošo nozari un aizsargājot nākotnes paaudzes pret klimata izmaiņām.

Opozīcijas likumdevējs Džonatans Jangs savukārt nosaucis valdības soli par «ekonomisko vandalismu», kam neesot nekāda sakara ar klimata izmaiņām.

«Šīs izmaiņas vienkārši novirzīs ražošanu citur pasaulē, nevis samazinās emisiju,» viņš piebilda.

Vides aizstāvju organizācija «Greenpeace» atzinīgi novērtējusi Jaunzēlandes valdības lēmumu.

Valdības lēmums neattiecas uz atļaujām naftas un dabasgāzes izpētei iekšzemē. Šīs atļaujas būs spēkā trīs gadus un pēc tam tiks pārskatītas.

Uz augšu
Back