O, 16.08.2022.

Krievijas vēstniecība informē par «reālo situāciju» Skripaļa lietā

TVNET/LETA
Krievijas vēstniecība informē par «reālo situāciju» Skripaļa lietā
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments

Šodien plkst.16 Krievijas vēstniecībā notiek Krievijas vēstnieka Latvijā Jevgeņija Lukjanova preses konference, kas veltīta «reālās situācijas skaidrošanai tā dēvētajā «Skripaļa lietā»».

Jau vēstīts, ka Latvija kopā ar Lielbritāniju un citām Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm patlaban apsver, kādi atbildes soļi būtu sperami uz Krievijas veikto ķīmisko uzbrukumu dubultspiegam Lielbritānijā.

ES valstu līderi piektdienas rītā nolēma atsaukt ES vēstnieku Krievijā Markusu Edereru pēc tam, kad viņi atbalstīja Lielbritānijas viedokli, ka Krievija, «ļoti iespējams», ir atbildīga par bijušā Krievijas dubultaģenta Sergeja Skripaļa saindēšanu.

Savukārt Lietuva varētu izraidīt Krievijas diplomātus, kas nodarbojas ar spiegošanu, vai paplašināt tā dēvēto Magņitska sarakstu, ceturtdien paziņoja Lietuvas prezidente Daļa Grībauskaite.

Lielbritānijas un Krievijas attiecības nopietni saasinājušās saistībā ar Lielbritānijas pilsētā Solsberi 4.martā notikušo Skripaļa un viņa meitas Jūlijas saindēšanu ar nervus paralizējošu vielu.

Lielbritānija apsūdz Kremli, ka tas Lielbritānijas teritorijā īstenojis slepkavības mēģinājumu, izmantojot aizliegtus ķīmiskos ieročus.

Lielbritānija šomēnes izraidīja 23 Krievijas diplomātus. Krievija spērusi atbildes soļus, arī izraidot 23 britu diplomātus un apturot Britu padomes darbību Krievijā.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu