Iedvesmai: trīs Latvijas slavenības klāj Lieldienu galdu

FOTO: Gatis Gierts

Tuvojas Lieldienas un ir īstais laiks sākt aktīvi gatavoties svētkiem. Tas ir laiks, kad daba mostas pēc ziemas un pavasaris iedvesmo mūs pārmaiņām. Lieldienās ģimenes satiekas pie kopīga svētku galda, un, lai šos svētkus padarītu vēl īpašākus, trīs Latvijā pazīstamas dāmas – Anna Panna, Olga Rajecka un Līva Jaunozola dalījās savās idejās par svinīgiem svētku galda klājumiem trīs dažādos stilos.

 
FOTO: Gatis Gierts

Kulinārijas grāmatu rakstniece un blogere Anna Panna

Anna Panna izvēlējusies galda klājumu minimālisma stilā. Uz galda dominē tumši pelēkas un baltas krāsas aksesuāri, bet akcentus piešķir krāšņas kūkas un ziedi. Šāds stils piestāvēs minimālisma un skandināvu stila piekritējiem. Anna iesaka galdu rotāt ar ziediem un eikalipta toņu aksesuāriem, kā arī īpaši parūpēties par krāšņām olām. Izvēloties šādu galda klājuma stilu, krāsotas olas pavisam noteikti izcelsies un piesaistīs visu viesu uzmanību.

FOTO: Gatis Gierts
 
FOTO: Gatis Gierts

Slavenā dziedātāja Olga Rajecka

Olga Rajecka dod priekšroku un šā gada Lieldienās piedāvā izvēlēties klasiskā stila galda klājumu. Lieldienas Olga parasti svin kopā ar ģimeni. Nedēļas nogalē viņa dodas uz laukiem, kur veic visus pavasara darbus. Sestdienā kopā ar ģimeni krāso olas, izmantojot dabas veltes, lai svētdien rīkotu olu kaujas un izbaudītu pagatavotos Lieldienu ēdienus. Galda klājumā dominē sarkanā krāsa, kas asociējas ar enerģiju. Šāds galda klājums iedvesmos aktīvam pavasarim, bet Berry veikalā atrodamie trauki ar unikālu rakstu ļaus izmantot tos galda klājumiem arī citos svētkos.

FOTO: Gatis Gierts
 
FOTO: Gatis Gierts

Andele Mandele dibinātāja Līva Jaunozola

Līva Jaunozola Lieldienās iesaka izvēlēties košu un dzīvespriecīgu galda dekoru, kas tiek papildināts ar kristāla elementiem – lai saules zaķiem ir kur rotāties. Līva piebilst, ka viņas ģimenei katra diena ir kā mazi svētki, tādēļ Lieldienas būtiski neatšķiras no ikdienas, izņemot olu krāsošanu un olu kaujas, kas priecē bērnus un ļauj pašai atgriezties bērnības atmiņās. Līva ir eklektikas piekritēja, tāpēc drosmīgi kombinē spilgtas krāsas un apvieno pavisam neparastus dekorus. Savam šā galda klājumam viņa izmantoja košas hiacintes un narcises kopā ar sparģeļiem, radot neparastu rotājumu skaistiem šķīvjiem. Līvas izvēlētie trauki ir spilgtā sinepju krāsā, kas apvienoti ar melniem elementiem un papildināti ar košiem ziediem un granātāboliem. Šis galda klājums radīs svētku sajūtu un atgādinās par pavasara tuvumu.

FOTO: Gatis Gierts

Iedvesmojieties, izbaudiet gatavošanas procesu un pārsteidziet savus radiniekus ar skaistiem un pārdomātiem galdu klājumiem!

Dalīties ar saviem ieteikumiem Lieldienu galda klājumiem slavenās dāmas aicināja Berry mēbeles.

Uz augšu
Back