Tomēr «70 un 70» standarta sasniegšana godīgā ceļā šķiet mazticama. Saskaņā ar Krievijas lielākā neatkarīgā sabiedriskās domas pētniecības uzņēmuma - Levadas centra - pagājušā gada novembrī veiktās iedzīvotāju aptaujas rezultātiem, prezidenta vēlēšanās gatavojas balsot vien 24% respondentu. Vēl 34% paziņojuši, ka viņi visdrīzāk balsos, bet vēl nav līdz galam izlēmuši.
Šeit gan jāatgādina, ka Levadas centrs 2016.gadā tika pasludināts par «ārvalstu aģentu», kas tam liedz jebkādā veidā piedalīties vēlēšanās un referendumos Krievijā.
Lieki teikt, ka valstij piederošā Viskrievijas sabiedriskās domas pētniecības centra aptaujas iezīmē pavisam savādāku ainu attiecībā uz gaidāmo vēlētāju aktivitāti – saskaņā ar pēdējo centra veikto aptauju rezultātiem, vēlēšanās gatavojas piedalīties vairāk nekā 70% velētāju.
Iespējamā zemā vēlētāju aktivitāte Putina pozīcijas gan nekādā veidā neapdraud, jo Krievijas likumi nenosaka minimālo pieļaujamo vēlētāju aktivitātes līmeni, lai vēlēšanas tiktu uzskatītas par notikušām.
Tomēr uzkrītoši zema vēlētāju aktivitāte var sarežģīt Putina plānus saglabāt varu arī pēc nākamā sešu gadu prezidentūras termiņa.
Kas vēlēšanās «stāsies pretī» Putinam?
Putina galvenajam oponentam – Kremlim pietuvināto oligarhu atmaskotājam un korupcijas apkarotājam Aleksejam Navaļnijam tika aizliegts kandidēt prezidenta vēlēšanās, jo viņš tika krimināli sodīts par naudas piesavināšanos tā tā dēvētajā «Kirovļes» lietā.
Navaļnijs viņam izvirzītās apsūdzības un spriedumu uzskata par politiski motivētu safabricējumu.
Neskaitot Putinu, uz Krievijas prezidenta amatu kandidē vēl septiņi cilvēki.
Sagaidāms, ka pārējie kandidāti, neskaitot pašreizējo Kremļa saimnieku, vēlēšanās saņems vēlētāju atbalstu nepilna procenta līdz dažu procentu apmērā.
Ja tomēr notiks neticamais un Putins neiegūs vairāk nekā 50% velētāju atbalstu, tad aprīlī notiks jauna balsošana.
Uz pārējo kandidātu fona izceļas divi – par zemeņu karali dēvētais uzņēmējs Pāvels Grudiņins, kā arī bijusī televīzijas raidījumu vadītāja un Putina kādreizējā mentora Anatolija Sobčaka meita Ksenija Sobčaka.
Saskaņā ar valstij piederošā Viskrievijas sabiedriskās domas izpētes centra veiktās aptaujas rezultātiem, Grudiņins vēlēšanās varētu ierindoties otrajā vietā aiz Putina, saņemot 7-8% balsu.
57 gadus vecais Grudiņins kandidē kā Krievijas komunistiskās partijas pārstāvis.
Grudiņins uzskatāms par «kapitālistu komunistu», kurš 1995.gadā privatizēja valstij piederošu zemeņu audzēšanas uzņēmumu, pārveidojot to par sociālo uzņēmumu «Ļeņina sovhozs».
Grudiņins regulāri kritiski izsakās par Krievijas eliti un tās koruptīvajām shēmām, tomēr opozīcijas pārstāvji uzsver, ka paša Grudiņina piedalīšanās vēlēšanās esot Kremļa sankcionēta.
Tikmēr 36 gadus vecā Ksenija Sobčaka nav uzskatāma par tradicionālu politiķi Krievijas izpratnē. Bijusī realitātes šovu vadītāja, kas iepriekš tikusi dēvēta arī par «Krievijas Parisu Hiltoni», ir pierādījusi, ka viņa var būt kas vairāk par smalko aprindu pārstāvi.
Tomēr Sobčakai īsti nav izdevies pārliecināt, ka viņa nav viena no Putina marionetēm, kas vēlēšanās piedalās tikai tāpēc, lai tām piešķirtu lielāku «ticamību». Tas, ka viņa ir Putina «skolotāja» meita, tikai rada papildus aizdomas par viņas attiecībām ar Putina režīmu.