Lielbritānija brīdina par iespējamo agresivitāti pret britiem Krievijā

Dalīties draugiem E-pasts Drukāt Iesūtiet ziņu Komentāri

Lielbritānijas karogs. Ilustratīvs attēls

FOTO: HANNAH MCKAY / REUTERS

Lielbritānija trešdien brīdinājusi savus pilsoņus, kuri pašreiz atrodas Krievijā, uzmanīties no iespējamās agresivitātes un naidīguma pret britiem, ņemot vērā abu valstu attiecību saasināšanos Skripaļa lietā.

Lielbritānijas premjerministre Terēza Meja trešdien paziņoja, ka Krievijas valsts ir atbildīga par 4.martā Anglijas dienvidrietumu pilsētā Solsberi notikušo uzbrukumu bijušam Krievijas dubultaģentam Sergejam Skripaļam.

Meja parlamentā pavēstīja, ka sakarā ar notikušo no Lielbritānijas tiks izraidīti 23 Krievijas diplomāti un ka Londona aptur augsta līmeņa diplomātiskos kontaktus ar Krieviju.

Lielbritānijas Ārlietu ministrija pēc tam paziņoja, ka politiskās spriedzes dēļ pilsoņiem jārēķinās, ka Krievijā iespējams naidīgums pret britiem vai agresivitāte.

«Ja pašreiz atrodaties Krievijā vai gatavojaties turp doties tuvākajās nedēļās, iesakām jums saglabāt modrību, izvairīties no jebkādiem protestiem vai demonstrācijām un izvairīties publiski komentēt jaunākos politiskos notikumus,» paziņoja ministrija.

Lai gan Lielbritānijas vēstniecība Maskavā pašreiz nav novērojusi, ka briti saskartos ar kādām pastiprinātām grūtībām, ministrija aicināja pilsoņus uzmanīgi sekot līdzi notikumu attīstībai un informācijai, ko publicē ministrija.

Uz augšu