Turcijas spēki un to sabiedrotie aplenkuši Afrīnu

Turcijas spēki un to sabiedrotie aplenkuši kurdu kontrolēto Afrīnu, Sīrijas ziemeļos, otrdien vēsta ziņu aģentūra «Anadolu».

Aplenkums sākās pirmdien un Turcijas armija pašreiz kontrolē «kritiski svarīgus rajonus» Afrīnas reģionā, atsaucoties uz armijas paziņojumu, vēsta «Anadolu».

Lielbritānijā bāzētā sīriešu aktīvistu organizācija «Syrian Observatory for Human Rights» (SOHR) ziņo, ka Afrīnas iedzīvotāji pirmdien sākuši masveidā bēgt no pilsētas.

SOHR informē, ka pilsēta ir aplenkta un aplenkumā atrodas vairāk nekā 300 000 cilvēku.

Turcijas valdības preses pārstāvis Bekirs Bozdā pirmdien paziņoja, ka Turcijas spēki kontrolē jau vairāk nekā pusi no Afrīnas reģiona.

Turcija 20.janvārī sāka militāro operāciju «Olīvzars» pret kurdu kaujinieku grupējumu «Tautas aizsardzības vienības» (YPG) Afrīnas reģionā Sīrijas ziemeļos, atbalstot savus sabiedrotos Sīrijas nemierniekus ar gaisa triecieniem un sauszemes karaspēku.

Ankara apgalvo, ka YPG ir kurdu separātistu grupējuma «Kurdistānas Strādnieku partija» (PKK) «teroristu» atzars. YPG tomēr ir galvenais Rietumvalstu sabiedrotais Sīrijā cīņā pret džihādistu grupējumu «Islāma valsts».

Vairāk rakstu

Uz augšu