Latkovskis: Latvijas sabiedrotie Rietumos nesaprastu Maizīša nepārvēlēšanu SAB vadītāja amatā

Satversmes aizsardzības biroja vadītājs Jānis Maizītis FOTO: Ieva Lūka / LETA

Latvijas sabiedrotie Rietumos nesaprastu, ja Saeima nepārvēlētu amatā Satversmes aizsardzības biroja (SAB) vadītāju Jāni Maizīti, šādu viedokli telekanālā LNT pauda Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšsēdētājs Ainars Latkovskis (V).

Latkovska vērtējumā laiki pašlaik ir ģeopolitiski sarežģīti, bet SAB demonstrējot, ka sekmīgi strādā un spēj glabāt valsts noslēpumus.

Politiķis atzīmēja, ka ne par viena Saeimas balsojuma iznākumu 100% pārliecība nevar būt, jo ir bijuši precedenti, kad tiek solīts atbalsts, taču amata kandidāts tiek izgāzts. Tomēr šoreiz cerības uz Maizīša pārvēlēšanas vairojot apstāklis, ka balsojums būs atklāts.

Ja mēs viņu neapstiprināsim, kā mēs šo izskaidrosim saviem Rietumu partneriem, no kuriem saņemam lielāko daļu drošības jomas informācijas, jo nav nekāds noslēpums, ka mums pašiem plaša aģentu un izlūka tīkla nav, retoriski vaicāja Latkovskis un uzsvēra, ka pielaižu valsts noslēpumam atteikšana pāris deputātiem nevarētu būt pārāk nopietns arguments nepatikai pret Maizīti.

Kā ziņots, Nacionālā drošības padome ir nolēmusi izvirzīt pašreizējo SAB direktoru Maizīti arī nākamajām pilnvaru termiņam.

Pašreizējais Maizīša pilnvaru termiņš beidzas maijā. Maizītis SAB priekšnieka amatā tika apstiprināts 2013.gada 14.martā. Pienākumus viņš sāka pildīt tā paša gada 2.maijā. SAB direktoru ieceļ amatā uz pieciem gadiem.

Kandidātu SAB vadītāja amatam izvirza Nacionālā drošības padome, bet galīgo lēmumu par šo jautājumu pieņem Saeima. Saeimā pārstāvētie politiķi pašlaik nepauž iebildumus pret Maizīša atkārtotu apstiprināšanu SAB vadītāja amatā, tomēr parlamenta frakcijas vēl apspriedīs šo jautājumu.

«Vienotības» Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Hosams Abu Meri aģentūrai LETA sacīja, ka šo jautājumu izvērtēs frakcija, bet līdz šim «Vienotības» politiķiem nebija pretenziju pret Maizīša kandidatūru.

Nacionālās apvienības «Visu Latvijai!»-«Tēvzemei un brīvībai»/LNNK priekšsēdētājs Raivis Dzintars norādīja, ka frakcija varētu aicināt Maizīti uz sēdi. Nacionālās apvienības deputātiem ir gan atbalstoši, gan skeptiskāki viedokļi, tāpēc šis jautājums vēl tiks izrunāts.

Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) valdes priekšsēdētājs Armands Krauze aģentūrai LETA arī pauda, ka šis jautājums tiks izrunāts ZZS Saeimas frakcijā.

Opozīcijā esošās «Saskaņas» frakcijas vadītājs Jānis Urbanovičs arī skaidroja, ka šis jautājums jālemj frakcijā. Urbanovičs norādīja, ka viņam personīgi iebildumu pret Maizīša kandidatūru nav, tomēr tas neko nenozīmējot, ja lēmums jāpieņem frakcijā.

Ņemot vērā, ka arī Valsts prezidents Raimonds Vējonis ir paudis atbalstu Maizīša kandidatūrai, sagaidāms, ka arī Latvijas Reģionu apvienība lems par atbalstu viņa apstiprināšanai SAB direktora amatā, aģentūrai LETA sacīja LRA Saeimas frakcijas priekšsēdētāja Nellija Kleinberga. Politiskā spēka deputāti arī iecerējuši tikšanās reizē iztaujāt Maizīti par jautājumiem, kas saistīti ar valsts drošības jomu.

Uz augšu
Back