Judins atsevišķajā viedoklī norādīs uz «Oligarhu lietā» saskatāmajām valsts sagrābšanas pazīmēm

LETA
CopyLinkedIn Draugiem X
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Foto: Evija Trifanova/LETA

«Oligarhu lietas» parlamentārās izmeklēšanas komisijas deputāts Andrejs Judins (Par!/V) atsevišķajā viedoklī norādīs uz tā dēvētājā «oligarhu lietā» saskatāmajām valsts sagrābšanas pazīmēm, politiķis šodien pastāstīja žurnālistiem.

Viņš norādīja, ka komisijas vairākums attiecībā uz valsts sagrābšanas formulēšanu galaziņojumā saistībā ar ieņemot diez gan piesardzīgāku pozīciju.

Parlamentārietis arī rosinās uzlabot normatīvo regulējumu, piemēram, situācijās, kad amatpersonas pārkāpuma lietā ir sniegta nepatiesa liecība, bet pirms saukšanas pie atbildības iestājas noilgums.

Daži no Judina priekšlikumiem sēdē tika atbalstīti, tomēr joprojām vairākām lietām galaziņojuma projektā politiķis nepiekrīt. Piemēram, attiecībā uz to, kas ir vainīgs «oligarhu lietā», kolēģu pozīcija esot maigāka. Tiek akcentēta nevainīguma prezumpcija, lai gan komisija nevienu nesauks pie kriminālatbildības un neliks braukt uz cietumu, skaidroja deputāts.

Tāpat politiķim ir pavisam citi secinājumi par situāciju ar laikrakstu «Diena», nekā pašlaik teikts ziņojuma projektā. Viņš norādīja, ka parlamentārās izmeklēšanas laikā tika saņemta informācija, kas liecināja, ka medijus mēģināja ietekmēt.

Iepriekš vēstīts, ka galaziņojuma sākotnējā melnrakstā teikts, ka nav konstatēti notikuši faktiski «Dienas» redakcionālās neatkarības apdraudējumi, prettiesiska šī laikraksta rakstu satura ietekmēšana vai cita veida manipulācija ar sabiedrisko viedokli, izmantojot laikrakstu.

Komisijas priekšsēdētāja Inguna Sudraba (NSL) šodien aģentūrai LETA apliecināja, ka izskatīti visi galaziņojumam iesniegtie priekšlikumi. Nākamajā sanāksmē 18.janvārī pēc Saeimas sēdes plānots lemt pat galaziņojuma projekta apstiprināšanu.

Komisija šodien nenolēma publiskot 4.janvāra sēdes protokolu un stenogrammu, kā to iepriekš bija aicinājis darīt Judins. Tas netika darīts, jo šie dokumenti satur ierobežotas pieejamības informāciju, pastāstīja Sudraba. Savukārt Judins norādīja, ka, piemēram, bijušajai Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) vadītāja vietniecei Jutai Strīķei nebūtu iebildumi par viņas teiktā publiskošanu.

Sēdē atbalstu neguva arī Judina priekšlikums publiskot to kriminālprocesa daļu, kuras plašāka pieejamība būtu sabiedrības interesēs.

Kā ziņots, parlamentārās izmeklēšanas komisija par valsts nozagšanas pazīmēm un pirmstiesas izmeklēšanas kvalitāti tā dēvētajā oligarhu lietā tika izveidota 2017.gada jūlijā.

KomentāriCopyLinkedIn Draugiem X
Aktuālais šodien
Svarīgākais
Uz augšu