Havaju salu iedzīvotājus brīdina par kodolraķešu uzbrukumu

Dalīties draugiem E-pasts Drukāt Iesūtiet ziņu Komentāri

A morning view of the city of Honolulu, Hawaii is seen on January 13, 2018. Social media ignited on January 13, 2018 after apparent screenshots of cell phone emergency alerts warning of a

FOTO: Eugene TANNER / AFP

ASV Havaju štata iedzīvotāji sestdien savos viedtelefonos saņēmuši īsziņas, kurās brīdināti par ballistisko raķeti, kas tuvojas salām, un aicināti meklēt patvērumu. Īsziņās vēstīts: «Tuvojas ballistiskā raķete. Nekavējoties meklējiet patvērumu. Tās nav mācības».

Tomēr drīz vien ASV Kongresa pārstāvju palātas loceklis, no Havaju štata ievēlētais demokrāts Tulsi Gabards sociālajā tīklā Twitter ierakstījis, ka tā ir viltus trauksme. «Nav nekādas raķetes. To man apstiprinājušas vairākas augsta ranga amatpersonas», rakstīja Gabards.

Vēl pēc kāda brīža arī ASV militārpersonas apliecināja, ka reālu draudu nemaz nebija. ASV Klusā okeāna flotes oficiālie pārstāvji ziņu aģentūrai Reuters pavēstīja, ka aicinājumi meklēt patvērumu izsūtīti kļūdas dēļ. Arī štata ārkārtas dienesti apstiprināja, ka nekāda apdraudējuma Havaju salām nav.

Uz augšu