Laikraksts: Jaunajā ASV melnajā sarakstā iekļauti līdz 300 Krievijas pilsoņu

FOTO: TASS/Scanpix

Jaunajā ASV melnajā sarakstā, kas Savienoto Valstu Finanšu ministrijai jāsagatavo līdz 29.janvārim, var tikt iekļauti līdz 300 Krievijas vadībai pietuvinātu cilvēku un viņu ģimenes locekļu, vēsta laikraksts «Kommersant», atsaucoties uz saviem avotiem Vašingtonā.

ASV tuvojas beigu termiņš, līdz kuram ir jāizpilda prezidenta Donalda Trampa rīkojums par Krievijas vadībai pietuvināto cilvēku sarakstu - tā dēvētais Kremļa ziņojums. Finanšu ministrijai tas ir jāiesniedz Kongresam ne vēlāk kā 29.janvārī.

Ziņojuma detaļas pagaidām tiek turētas noslēpumā, tomēr laikraksta avoti Vašingtonā apgalvo, ka tajā tiks iekļauti vairāk nekā 50 cilvēki, tomēr kopā ar ģimenes locekļiem, kā tas pieprasīts rīkojumā, melnajā sarakstā varētu būt līdz 300 cilvēku.

Konkrētus vārdus laikraksta sarunbiedri nav minējuši.

Iepriekš amerikāņu mediji vēstīja, ka Krievijas uzņēmēji nervozē, gaidot ziņojumu. Atbilstoši izdevuma «The Bell» informācijai viņi nolīguši juristus un ķērušies pie Vašingtonas lobētāju pakalpojumiem, baidoties no ASV personālsankcijām.

Iekļaušana melnajā sarakstā nenozīmē, ka šiem konkrētajiem cilvēkiem automātiski tiks noteikti ierobežojoši pasākumi, vēl iepriekš skaidroja ASV Valsts departamenta sankciju politikas koordinators Daniēls Frīds.

Tomēr «iekļaušana sarakstā palielina risku, ka nākotnē šiem cilvēkiem var tikt noteiktas sankcijas», viņš piebilda.

Uz augšu