Krievija par ārvalstu aģentiem varētu atzīt arī McDonald's

Ilustratīvs attēls.

Krievija par ārvalstu aģentiem varētu atzīt tādas ātrās ēdināšanas ķēdes kā, piemēram, McDonald's un KFC, vēsta žurnāls «Newsweek».

Ar šādu ierosinājumu nācis klajā Krievijas Federālās sapulces deputāts Boriss Černjšovs (Boris Chernyshovs), kurš ASV ātrās ēdināšanas restorānu uzņēmumu reklāmas nodēvējis par manipulatīvām un necaurspīdīgām, attiecībā uz ilgtermiņa veselības ietekmi. Amatpersona arī uzsvēra, ka šādi ātrās ēdināšanas uzņēmumi, kā McDonalds's ietekmē arī tradicionālās krievu virtuves popularitātes samazināšanos.

«Amerikāņu restorānu pārdotā pārtika, saskaņā ar atsevišķiem pētījumiem, negatīvi ietekmē cilvēka ķermeni un veselību,» paudis Černjšovs. ASV ātrās ēdināšanas restorānu ķēdes Krievijā arī iepriekš ir saskārušās ar iespējām, ka to darbība varētu tikt ierobežota.

Krievijas patērētāju aizsardzības dienests «Rospotrebnadzor» 2014. gadā bija pieņēmis lēmumu uz laiku slēgt četrus Maskavā esošos McDonald’s ātrās apkalpošanas restorānus. Šāds lēmums tika pieņemts pamatojoties uz aizdomām par sanitāro noteikumu pārkāpšanu.

TVNET jau vēstīja, ka Krievijas parlaments izstrādā likumprojektu, saskaņā ar kuru raidorganizācijas «Deutsche Welle» (DW), CNN un radiostacijas «Brīva Eiropa/Radio Brīvība» un «Voice of America» («Amerikas Balss») var tik atzītas par ārvalstu aģentiem, pirmdien atklāja politiķis Andrejs Isajevs.

Likumprojekts, ko parlamenta apakšpalāta šonedēļ, visticamāk, apstiprinās, tiek izstrādāts pēc Kremļa raidorganizācijas RT paziņojuma, ka ASV varasiestādes to spiež reģistrēties ārvalstu aģenta statusā.

Sociālais tīkls «Twitter» pagājušajā mēnesī paziņoja, ka aizliedz RT un raidorganizācijas «Sputnik» reklāmas, šādi reaģējot uz ASV izlūkdienesta konstatēto, ka šie mediji ASV prezidenta vēlēšanu gaitā 2016.gadā izplatījuši maldīgu informāciju.

Vašingtona uzskata RT par Maskavas propagandas ruporu un lūgusi tai reģistrēties kā ārvalstu aģentam saskaņā ar ārvalstu aģentu reģistrācijas likumu, kas attiecas un lobijiem un juristiem, kas pārstāv ārvalstu politiskās intereses.

Uz augšu