Agresīvā pusaudža aizstāve: Konflikta laikā policists sita pa rokām jaunietim

Dalīties Dalīties E-pasts Drukāt Iesūtiet ziņu Komentāri

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa šodien nolēma neapcietināt 15 gadus veco puisi, kurš vakar Rīgas Sanatorijas internātpamatskolā dzērumā piekāva pašvaldības policistu. Šodien tiesa lēma par drošības līdzekli pusaudzim.

(Pievienota 2.-4. rindkopa, mainīts virsraksts)

Pusaudža aizstāve Māra Ļūļa-Frankēvica pēc tiesas sēdes žurnālistiem pauda, ka «situācija nav viennozīmīga un ir jāvērtē arī pārējo iesaistīto atbildība,» uzsverot, ka konfliktsituāciju izraisīja nevis agresīvais jaunietis, bet gan citi viņa skolas biedri. Tāpat aizstāve apgalvoja, ka fiziskā konflikta laikā policists esot sitis pa rokām jaunietim, tādēļ viņš reaģējis «tā kā pusaudži reaģē».

Advokāte arī norādīja, ka jaunietim līdz šim «nav bijušas līdzīga rakstura problēmas ar likumu,» kas bijis viens no iemesliem, kādēļ tiesa nolēma nepiemērot drošības līdzekli apcietinājumu. Tiesa gan,

abi agresīvie pusaudži jau iepriekš nokļuvuši policijas redzeslokā,

tomēr policija neatklāj, par ko tieši.

Valsts policijas (VP) preses pārstāve Gita Gžibovska teica, ka tagad pusaudzim piemērots drošības līdzeklis policijas uzraudzība. Likums paredz, ka nodošana policijas uzraudzībā ir aizdomās turētā pārvietošanās un rīcības brīvības ierobežošana ar noteikumu, ka attiecīgā persona bez izmeklētāja atļaujas nedrīkst mainīt pastāvīgo vai pagaidu dzīvesvietu, apmeklēt konkrētas vietas vai iestādes, kā arī tikties ar konkrētām personām. Tāpat personai noteiktās diennakts stundās ir jāatrodas savā dzīvesvietā, kā arī ne biežāk kā trīs reizes nedēļā jāpiesakās policijā. Ierobežojumi nosakāmi, ņemot vērā aizdomās turētā vai apsūdzētā darba vai mācību apstākļus.

Pret pusaudzi sākts kriminālprocess par uzbrukumu varas pārstāvim. Par šādu noziegumu soda ar brīvības atņemšanu līdz pieciem gadiem, piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

Policija pēc internetā publicētā uzbrukuma videomateriāla secinājusi, ka vēl viens nepilngadīgais policistam no aizmugures raustījis steku un rokudzelžus un arī iesitis. Pret šo 2002.gadā dzimušo puisi pagaidām sākta administratīvā lietvedība par sīko huligānismu.

Abi pusaudži jau iepriekš nokļuvuši policijas redzeslokā, tomēr policija neatklāj, par ko tieši.

Tāpat VP vērtēs puišu vecāku atbildību. Pret abu pusaudžu vecākiem ir sāktas administratīvās lietvedības par bērnu aprūpes pienākumu nepildīšanu, ja tā rezultātā bērns izdarījis sīko huligānismu vai lietojis narkotiskās vai psihotropās vielas bez ārsta nozīmējuma, vai atradies alkoholisko dzērienu ietekmē. Par šādu pārkāpumu vecākiem var izteikt brīdinājumu vai piemērot naudas sodu no 70 līdz 210 eiro.

Policija arī veiks ekspertīzi, lai noskaidrotu miesas bojājuma pakāpi cietušajam policistam. Policists pēc hospitalizācijas palaists mājās un viņam ir traumēts plecs.

Uz augšu