Saeimas sēdē paziņo par rakstveida brīdinājumu Spolītim saistībā ar rīcību parlamenta debatēs

Saeimas deputāts Veiko Spolītis FOTO: Evija Trifanova/LETA

Saeimas sēdē šodien tika paziņots par Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas lēmumu deputātam Veiko Spolītim piemērot rakstveida brīdinājumu ar publikāciju izdevumā «Latvijas Vēstnesis» par ētikas pārkāpumu parlamenta debatēs.

Komisijas deputāti iepriekš lēma, ka Spolītis pārkāpis deputātu ētikas kodeksu un vienojās izteikt viņam brīdinājumu, paziņot par to Saeimas sēdē un publicēt komisijas lēmumu «Latvijas Vēstnesī». Komisijas lēmums bija vienbalsīgs.

Ar iesniegumu komisijā bija vērsies nacionālās apvienības «Visu Latvijai!»-«Tēvzemei un brīvībai»/LNNK Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Raivis Dzintars. Pēc politiķa domām, Spolītis parlamenta debašu laikā demonstrēja «aizskarošu un ar Saeimas cieņu nesavietojamu uzvedību». Deputāts skaidroja, ka deputāta Kārļa Krēsliņa (VL-TB/LNNK) uzstāšanās laikā Spolītis «izsmēja runātāju un veltīja viņam nepieklājīgu, aizvainojošu žestu - pieliekot pie pieres divus pirkstus».

«Šāds žests, tautā apzīmēts ar vārdiem «šaurā pierīte», tradicionāli tiek lietots nolūkā neverbāli kādu nodēvēt par muļķi. Žests tika adresēts plaša plenārsēdē klātesošo ministru un deputātu lokam. To skaidri redzēju ne tikai es, bet vairāki mani kolēģi, kas sēdēja dažādās zāles vietās,» uzsvēra deputāts.

Deputāts piebilda, ka, piemēram, deputāts Artuss Kaimiņš (KPV LV) bija pievērsis tam uzmanību tālākajās debatēs. Spolītis tālākajās debatēs nenoliedza savu rīcību, bet, «spriežot pēc reakcijas, drīzāk bija gandarīts ar savu uzvedību».

Dzintars klāstīja, ka Krēsliņš kā Nacionālo bruņoto spēku virsnieks, militārais zinātnieks un ģenerālis, debatējot par nākamā gada valsts budžetu, pievērsa uzmanību aizsardzības tēmai. «Katram deputātam ir tiesības uz savu viedokli un katram ir tiesības arī nepiekrist. Bet atšķirīgs viedoklis vai personīgas antipātijas nevar kalpot par pamatu, lai publiski apsaukātu un izņirgātu savu kolēģi, īpaši cienījamāka gadagājuma cilvēku, kura darbs bija veltīts Latvijas armijas un valsts labā,» uzsvērts iesniegumā.

Uz augšu
Back