Sv, 29.01.2023.
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Infektoloģijas centra uzņemšanas nodaļā neizpratni rada paziņojums, ka visi pacienti jāstacionē

TVNET/LETA
Infektoloģijas centra uzņemšanas nodaļā neizpratni rada paziņojums, ka visi pacienti jāstacionē
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: TVNET lasītājs

Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS) Latvijas Infektoloģijas centra (LIC) darbinieku neizpratni radījis nodaļas vadītājas aicinājums dežūrārstiem stacionēt visus pacientus, kuri nonāk uzņemšanas nodaļā, jo tāda it kā esot LIC vadītājas Baibas Rozentāles «direktīva» saistībā ar stacionāra «pārāk zemo noslodzi».

Minētā paziņojuma apakšā norādīts, ka to izlikusi Neatliekamās medicīniskās palīdzības un pacientu uzņemšanas nodaļas vadītāja Ilze Ekšteina. Paziņojumā arī teikts: «Ja nekādi neizdodas pierunāt pacientu stacionēties, tad pacientam jāraksta atteikums no stacionēšanās.»

Kā aģentūrai LETA skaidroja LIC vadītāja Rozentāle, pie sienas pieliktais paziņojums bijis pārpratums, kas saistīts ar Ekšteinas pausto neapmierinātību par kādu konflikta situāciju starp uzņemšanas nodaļas vadītāju un pacienti. Ekšteinai nācies rakstīt paskaidrojumu par pacientes, kura atteikusies no hospitalizēšanas, nesūtīšanu uz slimnīcu. «Pacienti tiešām vajadzēja hospitalizēt. [..] Šoreiz viņai [Ekšteinai] nebija taisnība,» piebilda Rozentāle.

Vienlaikus LIC vadītāja norādīja, ka patlaban konflikta situācija ar konkrēto pacienti ir atrisināta.

Ar pašu Ekšteinu aģentūrai LETA pagaidām nav izdevies sazināties.

Tikmēr RAKUS pārstāve Aija Lietiņa uzsvēra, ka pacientu uzņemšana Austrumu slimnīcas stacionāros notiek atbilstoši normatīvos noteiktajai kārtībai. Minētais paziņojums nav juridiski saistošs, un slimnīcas valde saistībā ar to pieprasījusi LIC skaidrojumu.

Foto: TVNET lasītājs
Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu