Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

ASV tirdzniecības ministrs un Lielbritānijas karaliene investējuši ofšoros

LETA/AFP
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments

ASV tirdzniecības ministrs Vilburs Ross un Lielbritānijas karaliene Elizabete II ir starp augsta ranga personām, kas ieguldījušas līdzekļus ārzonās, turklāt Ross ir līdzīpašnieks kuģniecības kompānijā, kas sniedz pakalpojumus Krievijas prezidentam Vladimiram Putinam pietuvinātām personām piederošam uzņēmumam.

Ārzonās investējis arī Kanādas uzņēmējs Stīvens Bronfmans, kurš organizē ziedojumu vākšanu Kanādas premjerministra Džastina Trudo vadītajai Liberālajai partijai.

Par to liecina tā dēvētie Paradīzes dokumenti, kurus publiskojis Starptautiskais pētniecisko žurnālistu konsorcijs (ICIJ), kurš pagājušajā gadā publiskoja tā dēvētos Panamas dokumentus.

Šādas investīcijas nav nelikumīgas, tomēr tās rada jautājumus, cik ētiska ir šāda naudas ieguldīšana, izvairoties no nodokļiem.

Turklāt tas, ka Rosam ir ar Krieviju saistītas biznesa intereses, var radīt interešu konfliktu. Savukārt atklājumi par Bronfmanu var kaitēt Trudo, kurš pirms diviem gadiem uzvarēja vēlēšanās, solot cīnīties pret izvairīšanos no nodokļu maksāšanas.

Rosam ar sarežģīta ārzonu investīciju tīkla starpniecību pieder 31% Lielbritānijas kompānijā «Navigator Holdings», kurai ir sašķidrinātās gāzes tankkuģu flote. Stājoties ministra amatā, Ross sev piederošo akciju skaitu samazinājis, lai gan viņa kontrolētās kompānijas, kas reģistrētas Kaimanu salās, joprojām dod iespēju Rosam būt lielākajam «Navigator Holdings» akcionāram.

«Navigator Holdings» ir biznesa attiecības ar Krievijas naftas ķīmijas uzņēmumu «Sibur», kura līdzīpašnieki ir Krievijas prezidenta Vladimira Putina znots Kirils Šamalovs un Putina draugs uzņēmējs Genadijs Timčenko, pret kuru ASV ir noteikušas sankcijas.

ASV Tirdzniecības ministrijas preses sekretārs paziņojis, ka Ross nav bijis iesaistīts lēmuma pieņemšanā par «Navigator Holdings» biznesa attiecību ar «Sibur» sākšanu, un Ross nekad neesot ticies ar Šamalovu vai Timčenko.

«Paradīzes dokumenti» arī liecina, ka apmēram 10 miljoni sterliņu mārciņu no Lielbritānijas karalienes Elizabetes II privātajiem līdzekļiem ieguldīti fondos, kas reģistrēti ārzonās Kaimanu salās un Bermudu salās. Fondi šos līdzekļus investējuši dažādos uzņēmumos, tostarp mēbeļu un mājsaimniecības preču nomas un tirdzniecības tīklā «BrightHouse», kas apsūdzēts trūcīgo ļaunprātīgā izmantošanā.

Lankasteras hercogiste, kas pārvalda karalienes privātos līdzekļus, paziņojusi, ka visas tās veiktās investīcijas ir pilnībā auditētas un likumīgas.

«Paradīzes dokumenti» aptver 13,4 miljonus dokumentu, kas iegūti galvenokārt no juridiskās firmas «Appleby», kas sniedz pakalpojumus saistībā ar investīcijām ārzonu kompānijās.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu