Krievijas «troļļu fabrika» Teksasā vienlaikus sarīkoja islamofobu un musulmaņu demonstrācijas

Dalīties draugiem E-pasts Drukāt Iesūtiet ziņu Komentāri

Musulmaņu demonstrācija Vašingtonā. 18.oktobris, 2017

FOTO: JIM WATSON / AFP

Musulmaņu un islamofobu akcijas, kas Hjūstonā, ASV Teksasas štatā, 2016.gada 21.maijā notika vienlaicīgi pie islāma centra «Da'wah», organizēja Krievijas «troļļu fabrika» - Sanktpēterburgas «Interneta pētījumu aģentūra», kas ir saistīta ar Krievijas prezidenta Vladimira Putina personīgo pavāru Jevgēņiju Prigožinu, ASV Senātā paziņoja republikāņu senators Ričards Bērs. Lai arī provokācija nepulcēja lielu cilvēku skaitu, tās izmaksas bija niecīgas - apmēram 200 dolāri.

Mītiņu ar prasību «izbeigt Teksasas islamizāciju» organizēja sociālā tīkla «Facebook» grupa «Heart of Texas», kurai ir vairāk nekā 250 000 dalībnieku. Piedalīties musulmaņu mītiņā tajā pašā dienā un vietā mudināja «Facebook» grupa «United Muslims of America», kurā ir vairāk nekā 300 000 lietotāju.

«Neviena no pusēm nevarēja zināt, ka krievu troļļi viņus kūda uz ielu sadursmēm, provocējot šķelšanos īsto amerikāņu vidū,» uzsvēra senators.

Tiesa gan, akcijās piedalījās mazāk nekā 100 cilvēki.

Senators citēja kādu islamofobu akcijas dalībnieku, kurš sacījis: ««Heart of Texas» aģitēja par šo akciju, tomēr mēs neieraudzījām nevienu tās pārstāvi.»

«Tagad mēs zinām - kāpēc,» atzina senators.

Akciju sagatavošana, arī reklāma sociālajos tīklos, Krievijai izmaksājusi aptuveni 200 dolāru, norādīja Bērs.

Uz augšu