Prokuratūra: Vaškevičs ir «neglābjami slims uz mūžu»

Vladimirs Vaškevičs FOTO: Ieva Čīka / LETA

Korupcijā apsūdzētais bijušais Muitas Kriminālpārvaldes vadītājs Vladimirs Vaškevičs, kurš dzīvo Austrijā, ir neglābjami slims uz mūžu. Līdz ar to Latvijā viņš, visticamāk, tā arī netiks tiesāts. Par to šodien Saeimas Aizsardzības komisijas deputātus informēja Ģenerālprokuratūras pārstāve, trešdien vēstīja raidījum «LNT Ziņas sešos».

Vaškevičs jau gadiem dzīvo Austrijā, jo viņam ir izdevies pārliecināt Austrijas tiesībsargājošās iestādes par savu slikto veselības stāvokli. Tāpēc viņš netiek izdots tiesāšanai Latvijā. «Ja mēs runājam par šo neglābjami slikto veselības stāvokli, tad tas bija atteikums, pamatojoties uz humānisma principiem, sakarā ar ko netika persona izdota Latvijai.

Prokuratūra ir atkārtoti sūtījusi jautājumu par to, vai veselības stāvoklis nav uzlabojies. Pēdējā atbilde ir bijusi, ka šis neglābjamais veselības stāvoklis ir uz mūžu,»

sacīja Ģenerālprokuratūras Starptautiskās sadarbības nodaļas virsprokurore Una Brenča.

Deputātiem tas radīja jautājumu, vai Vaškeviča lietā Latvijas tiesībsargājošās iestādes ir spiestas atzīt savu bezspēcību. «Mēs saprotam, ka, iespējams, tur ir visi tie ārstu atzinumi apmaksāti, noviltoti. Ko mēs reāli varam izdarīt šajā gadījumā? Mēs tikai varam aizsūtīt standarta pieteikumu ar piecās ailītēs ievilktiem ķeksīšiem un tikai skumt, ka mūs nesaprot?» Ģenerālprokuratūras pārstāvei vaicāja Saeimas deputāts Kārlis Seržants (ZZS). Brenčai nācās atzīt, ka

«principā mēs varam tikai skumt, jo dotajā gadījumā valsts ir izmantojusi savas suverēnās tiesības atteikt personas izdošanu».

Ģenerālprokuratūras veikumu personu izdošanas lietās iepriekš asi kritizējis Saeimas Aizsardzības komisijas vadītājs Ainars Latkovskis («Vienotība»), kurš komisijas sēdē nepiedalījās, jo ir komandējumā. Nespēja panākt personu izdošanu «skaļajās lietās» viņa vērtējumā vājina valsti.

Uz augšu
Back