Deputāts Spolītis piedalījies Katalonijas neatkarības referenduma novērošanā

Saeimas «Vienotības» frakcijas deputāts Veiko Spolītis bezalgas atvaļinājuma laikā piedalījies Katalonijas neatkarības referenduma novēršanā, apliecināja politiķis.

Spolītis šajā procesā bijis kopā ar vairākiem galvenokārt Eiropas valstu parlamentāriešiem, vēlāk kopā izplatot paziņojumu, kurā cita starpā kritizēta Spānijas varas iestāžu pārstāvju veiktā vardarbība pret vairākiem simtiem referenduma dalībnieku vai atbalstītāju.

Vaicāts par viņa nostāju attiecībā uz šo Spānijas varas iestāžu pārstāvju rīcību, Spolītis norādīja, ka tā ir neizprotama, jo tā grauj šīs valsts tēlu «pasaules acīs». Miermīlīgu demonstrāciju apspiešana Eiropā nav pieļaujama, akcentēja politiķis. Viņš skaidroja, ka starp labiem sabiedrotajiem - Latviju un Spāniju - ir jābūt iespējai norādīt uz jautājumiem, kuros rīcība no morāles viedokļa nav pareiza.

Deputāts vērsa uzmanību, ka kopā ar kolēģiem no citām Eiropas valstīm ir izteicis nožēlu, ka Eiropas Savienība nav atrisinājusi šo situāciju, pirms sākās lielākas problēmas.

Taujāts, vai viņa dalība Katalonijas referenduma novērošanā nav pretrunā ar Latvijas oficiālo pozīciju par situācijas risināšanu atbilstoši Spānijas politiskajam procesam, Spolītis atbildēja noliedzoši.

Politiķis arī piebilda, ka Katalonijā atradies bezalgas atvaļinājuma laikā.

Kā ziņots, saskaņā ar galīgajiem balsu skaitīšanas rezultātiem svētdien notikušajā neatkarības referendumā atdalīšanos no Spānijas atbalstījuši 90,18% jeb 2 044 038 balsotāju, piektdien paziņoja Katalonijas reģionālā valdība.

Referendumā piedalījušies tikai 43% no aptuveni 5,3 miljoniem balsstiesīgo.

Saskaņā ar Katalonijas valdības informāciju referenduma norises dienā no policijas vardarbības cietuši 893 cilvēki, četri no viņiem hospitalizēti. Savukārt Spānijas valdība informējusi, ka cietuši ir arī policisti.

Uz augšu
Back