Spānijas policija slēgusi vairāk nekā pusi no Katalonijas neatkarības referenduma vēlēšanu iecirkņiem

Dalīties draugiem E-pasts Drukāt Iesūtiet ziņu Komentāri

FOTO: JIM HOLLANDER / EPA

Spānijas valdība paziņojusi, ka policija sestdien slēgusi un nozīmogojusi 1300 no 2315 vēlēšanu iecirkņiem, kurus Katalonijas reģionālā valdība sagatavojusi svētdien paredzētajam neatkarības referendumam, kuru Madride pasludinājusi par antikonstitucionālu un nelikumīgu.

Vienlaikus kāda valdības amatpersona pavēstīja, ka 163 skolas, kurās paredzēti vēlēšanu iecirkņu, ieņēmuši aktīvisti, kas atbalsta Katalonijas neatkarību, tostarp skolēni un viņu vecāki, kuri tur uzturējušies visu nakti uz sestdienu.

Katalonijas reģionālās policijas priekšnieks devis rīkojumu atbrīvot un slēgt visas ēkas, kur paredzēta balsošana, līdz svētdienai plkst.6.00.

Balsošanas sākums paredzēts plkst.9.00.

Vienlaikus tiek ziņots, ka Spānijas policija sestdien ieņēmusi Katalonijas valdības sakaru centru, pamatojoties uz tiesas piektdienas rīkojumu nepieļaut arī elektronisko balsošanu.

Tiesa deva rīkojumu arī tīmekļa uzņēmumam «Google» liegt piekļuvi aplikācijai, kas paredzēta informācijas izplatīšanai par Katalonijas neatkarības referendumu.

Tikmēr Katalonijas reģionālās valdības premjerministrs Karless Pudždemons paudis pārliecību, ka, neskatoties uz centrālās valdības pretestību, referendums notiks.

«Vairāk nekā 2000 vēlēšanu iecirkņos viss ir sagatavots, gādājot, lai tiem būtu balsošanas urnas un biļeteni, viss, kas cilvēkiem nepieciešams, lai paustu savu viedokli,» intervijā aģentūrai «Reuters» piektdien uzsvēra Pudždemons.

Uz augšu