«Vēlos uzsvērt, ka mēs paliksim šeit tik ilgi, cik vien būs nepieciešams. Mēs visi esam vienoti, jo vēlamies aizsargāt mūsu valstis, mūsu cilvēkus un visu Eiropu,» pauda Macerevičs.
Līdzīgu viedokli izteica arī Spānijas aizsardzības ministra vietnieks Nuņess, kurš akcentēja, ka, lai arī viņa valsts Eiropā ir ģeogrāfiski tālu no Latvijas, tomēr tā ir tuva gan vērtībās, gan interesēs. «Tādēļ mēs esam šeit. Vienalga, kur parādīsies izaicinājumi, mēs būsim kopā - plecu pie pleca,» sacīja Nuņess.
Savukārt Itālijas aizsardzības ministra padomnieks īpašos jautājumos viceadmirālis Massagli norādīja, ka NATO saskaras ar izaicinājumiem ne tikai austrumu flangā, bet arī dienvidos. «Šobrīd dzīvojam dziļas starptautiskās krīzes periodā, kurā no jauna atdzimst ekspansīva politika, fundamentālistu terorisms un migrācijas plūsmas. Dienvidos mūs izaicina radikālais islāms, terorisms, valstu fragmentācija un migrācijas plūsmas. Austrumos izaicinājumus sagādā Krievijas spiediens uz NATO un Eiropas drošību,» pauda Itālijas pārstāvis.
Aizsardzības ministrija informē, ka vizītes laikā Kanādas vadītās kaujas grupas dalībvalstu aizsardzības ministri tikās ar karavīriem, apskatīja militāro tehniku un iepazinās ar Ādažu bāzes infrastruktūru, kā arī godinot Latvijas karavīrus, kuri pildot kaujas uzdevumus ziedojuši savas dzīvības, nolika svecītes kritušo karavīru piemiņas vietā.
Jau ziņots, ka 28.augustā noslēdzās Kanādas vadītās NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas sertifikācijas mācības (CERTEX), apliecinot NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas kaujas gatavību, daudznacionālo vienību savietojamību un atbilstību NATO standartiem un procedūrām.
NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupu vada Kanāda, un to veido vairāk nekā 1000 karavīru no Albānijas, Itālijas, Kanādas, Polijas, Slovēnijas un Spānijas. Pērn NATO samitā Varšavā NATO valstu un valdību vadītāji apstiprināja vienošanos par daudznacionālo bataljona līmeņa kaujas grupu izvietošanu Igaunijā, Latvijā, Lietuvā un Polijā. Kaujas grupu izveides un izvietošanas mērķis ir veicināt NATO īstenoto atturēšanu un stiprināt alianses aizsardzību.