Nākammēnes, 20. jūlijā, apritētu 26 gadi kopš skaļākā un, kā atzīst paši policijas darbinieki, mīklainākā bērna nolaupīšanas gadījuma Latvijas vēsturē. Desmit gadus veco Daci Ramati siltā jūlija vakarā nezināms vīrietis ar melnu velosipēdu aizveda no rotaļu laukuma Saldū. Kopš tās dienas meiteni neviens vairs nav redzējis, viņai tagad būtu 37 gadi. 

Šis bija pirmais un līdz šim neizskaidrojamākais bērna nolaupīšanas gadījums Latvijas vēsturē. Dīvaini, ka svešinieku ar melno velosipēdu nedz pirms, nedz arī pēc tam neviens vairs netika manījis - no nekurienes izniris, viņš nekurienē pazuda, atstādams aiz sevis bēdu sagrautu ģimeni un simtiem neatbildētu jautājumu.

Iespējams, viņš šajā brīdī kādā Latvijas pilsētā pārvietojas sabiedriskajā transportā, stāv rindā veikalā pēc piena, paiet mums garām uz ielas, visu mūžu glabādams tumšo noslēpumu, par kuru neviens nenojauš.

1998. gada 20. jūlija vakars ne ar ko īpašu neatšķīrās no citām dienām mazajā, miegainajā Saldus pilsētiņā. Tā bija pirmdiena. Bērni bariņos spēlējās māju pagalmos, vecāki gatavoja vakariņas, kāds bija devies vakara pastaigā ar suni, cits – rakājās piemājas dārziņā.