Ģimenes pieauguma dēļ vismaz uz laiku būs jāmeklē jauns veselības ministrs

Veselības ministre Anda Čakša FOTO: Ieva Čīka / LETA

Veselības ministres Andas Čakšas ģimenē nākamā gada janvārī gaidāms mazulis, tāpēc vismaz uz laiku būs jāmeklē jauns veselības nozares vadītājs, raksta «Latvijas Avīze».

(Pievienota 5. līdz 7.rindkopa.)

«Esmu solījusies strādāt līdz galam un tad varbūt kādu brīdi ņemšu pārtraukumu. Jaunībā varēju pateikt, es zinu, kā būs, cik ilgi nestrādāšu, bet tagad tomēr esmu piesardzīgāka,» sacījusi Čakša un piebildusi, ka ar valdības vadītāju Māri Kučinski (ZZS) ir vienojusies, ka strādāšot pilnu laiku, jo jūtas ļoti labi. «Es vēlos, lai tas nestu skaidru pārliecību, ka sieviete var justies stabili ari vecumā 40+,» piebildusi ministre.

Kā atzīmē laikraksts, šis ir nebijis gadījums Latvijā, kad ministrei gaidāms ģimenes papildinājums, un līdz ar to normatīvajos aktos nav īsti atrunāts, kas notiek tad, ja ministre dodas bērna kopšanas atvaļinājumā, proti, vai viņa var uz laiku nolikt ministra pilnvaras un pēc tam atgriezties amatā, vai arī viņai postenis būtu jāpamet pavisam.

Šādos apstākļos arī Ministru prezidents atteicies atbildēt uz jautājumiem par veselības ministres aizvietošanu, ja gadījumā šāda vajadzība rastos. Ministru kabineta (MK) darbību regulējošajos tiesību aktos nav noteikts, cik ilgi ministrs drīkst atrasties prombūtnē.

Taču šorīt intervijā LNT raidījumam «900 sekundes» Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS) sacīja, ka šis notikums ir ļoti patīkams, bet viņam tas uzliek pienākumu domāt, kā rast risinājumu šai situācijai.

«Latiņa ir pacelta diezgan augstu un man kā premjeram nepieciešams profesionālis un darbspējīgs ministrs, nevis persona, kas uz laiku aizpildīs vietu. Tomēr es ceru, ka veselības ministre Anda Čakša man palīdzēs atrast tādu cilvēku, kas būtu spējīgs šādus pienākumus veikt,» sacīja premjers.

Savukārt uz jautājumu, vai šāds cilvēks primāri tiks meklēts partijas rindās, balstoties uz politisko piederību, premjers atbildēja, ka primārais viņam ir profesionalitāte un kvalitāte, jo iesāktās reformas ir jāturpina un jānoved līdz galam, ko noteikti var paveikt cilvēks, kas pārzina veselības nozari.

Jurists Jānis Pleps uzskata, ka varētu būt nepieciešami grozījumi MK Kārtības rullī. Kā piemēru viņš minējis Saeimas Kārtības rulli, kuru laboja, kad kādreizējā deputāte Inese Šlesere devās bērna kopšanas atvaļinājumā. Tajā tika noteikts, ka deputātam ir tiesības uz grūtniecības un dzemdību atvaļinājumu, kā arī bērna kopšanas laikā nolikt deputāta mandātu. Šīs tiesības skar ne tikai sievietes deputātes, bet ari deputātus - tēvus. Pleps uzskata, ka tas būtu slikts signāls sabiedrībai, ja līdzīgā situācijā Ministru kabinetā valdības pārstāvim liktu atkāpties no amata.

Čakšu veselības ministra amatam ir virzījusi Zaļo un zemnieku savienība.

Uz augšu
Back