Šis ir kārtējais nāvējošais uzbrukums Apvienotās Karalistes teroraktu vēsturē, kas sakņojas deviņdesmito gadu sākumā un no kuriem lielākā daļa notikusi Londonā, raksta CNN. Tas izceļas ar īpašu nežēlību, jo šoreiz tika mērķēts uz bērnu un pusaudžu koncertu auditoriju.
Deviņdesmitajos gados teroraktus pārsvarā pastrādāja radikāli noskaņotā Īru republikāņu armija, kas Ziemeļīrijā cīnījās pret britu varu, savukārt nesenā vēsturē tos pastrādā radikalizējušies islāmisti.
2017. gada 22. martā 52 gadus vecais Halids Masuds vispirms uz parlamentam līdzās esošā Vestminsteras tilta ar automašīnu ietriecās gājējos, bet pēc tam pie parlamenta ēkas nodūra policistu. Pašu uzbrucēju nošāva bruņoti policisti. Teroraktā dzīvību zaudēja četri cilvēki, bet vairāki desmiti tika ievainoti.
Spridzināšana Londonas sabiedriskā transporta sistēmā
2005. gada 7. jūlijā četri britu musulmaņi Londonas metro dažādos vagonos sarīkoja trīs sprādzienus ar 50 sekunžu intervālu. Ceturtais sprādziens nogranda autobusā. Uzbrukumos bojā gāja pavisam 52 cilvēki un paši spridzinātāji.
1999. gada 30. aprīlī bumbas eksplozijā bārā Londonas Soho rajonā tika nogalināti divi cilvēki, bet līdz 40 cilvēku guva ievainojumus. Tā bija trešā spridzināšana 13 dienu laikā. Pirmais uzbrukums bija lielveikalam, bet otrais - rajonā, kurā dzīvo ieceļotāji no Bangladešas. Visos sprādzienos tika izmantoti ar naglām pildīti spridzekļi. Atbildību par pirmajiem diviem sprādzieniem uzņēmās balto rasistu grupa, savukārt par spridzināšanu bārā ar sešiem mūža ieslodzījumiem tika notiesāts 23 gadus vecs pašpasludināts nacists Deivids Kouplands.