Satura mārketings

Kosmētiskās procedūras kāju skaistumam

FOTO: Publicitātes foto

Ja trešdaļai cilvēku nepieciešama vēnu ārstēšana, tad 90% ir kapilāru tīklojums, kas neietekmē asins cirkulāciju, bet rada tikai kosmētisku defektu. Dažreiz šī kosmētiskā defekta vaininieks ir plānā āda, caur kuru redzams asinsvadu tīklojums. Tomēr atsevišķos gadījumos ieteicams veikt ārstnieciskas procedūras. To, kādas ir iespējas un metodes ar aci redzamo sīko asinsvadu likvidēšanai gan uz kājām, gan uz citām ķermeņa daļām, skaidro Veselības centrs 4 (VC4) Dermatoloģijas klīnikas dermatoloģe Anda Apine.

VC4 Dermatoloģijas klīnikas dermatoloģe Anda Apine

FOTO: Publicitātes foto

Paplašināti asinsvadi bieži rada kosmētiskas problēmas. «Veselības centrs 4» piedāvā vairākas metodes šīs problēmas risināšanai. Divas metodes piemērotas sīku, zirnekļveidīgu asinsvadu un to tīklojumu likvidēšanai. Viena no metodēm ir termokoagulācijas metode, kad elektroimpulsa un karstuma ietekmē tiek slēgti sīkie asinsvadi. Otra metode sīko asinsvadu slēgšanai ir intensīvi pulsējošās gaismas (IPL) un lāzerterapija, kur uz vēnu iedarbojas ar gaismas staru, kā ietekmē tiek koagulētas olbaltumvielas vēnu sieniņās, un vēnas tiek slēgtas. Šobrīd ar ļoti labiem rezultātiem tiek pielietoti Q Switch un VbeamTM Perfecta lāzeri.

Ja zemādas vēnas, kas rada kosmētisku defektu, ir ar lielāku diametru, ārstēšanā izmanto skleroterapiju, kad vēnā tiek ievadīts medikaments - sklerozants. Atkarībā no bojātās vēnas diametra, sklerozantu pielieto gan putu veidā, gan šķidruma veidā. Precīzākai un efektīvākai skleroterapijas veikšanai pielieto speciālu jaunākās paaudzes halogēngaismas ierīci «AccuVein». Tā ļauj daudz detalizētāk un labāk vizualizēt vēnas un līdz ar to arī veikt intravenozas injekcijas vai - tieši otrādi - apiet asinsvadus dermatoloģiskajām injekcijām.

FOTO: Publicitātes foto

Ar putu skleroterapiju iespējams slēgt arī maģistrālās vēnas, tomēr šo metodi nevar salīdzināt ar daudz efektīvākajām vēnu operācijām. Pēc skleroterapijas procedūras jāvelk ārsta nozīmētas kompresijas zeķes, kuras jānēsā vismaz divas nedēļas. Cilvēks var doties ierastajās ikdienas gaitās, atsakoties no karstām vannām, pirtīm un, vēlams, arī no lidojumiem.

FOTO: Publicitātes foto

Mīti un realitāte

Ārste mierina, ka pēc procedūrām nepaliek rētiņas, tās veidojas pašos asinsvados, bet uz ādas nav redzamas. Uz jautājumu, vai cilvēkam atkal un atkal neveidosies jauni asinsvadu tīklojumi, ārste atbild: «Tie asinsvadi, ko slēdzam, vairs neatjaunosies. Jaunu asinsvadu tīklojumu rašanās varētu būt saistīta ar vēnu mazspēju vai iedzimtību. Profilaksei cilvēki ar noslieci veidoties asinsvadu tīklojumiem var izmantot kontrastdušas, lietot medikamentus, kas stiprina vēnu sieniņu elastīgumu, peldēt. Cilvēki, kuri ikdienā daudz laika pavada sēžot vai stāvot, vēlams ik pa brīdim veikt nelielus fiziskus vingrinājumus vēnu darbības uzlabošanai.»

- Vai galvenokārt Jūsu pacientes ir sievietes?

Tā tiešām ir, jo sieviešu vēnu sieniņas ir pakļautas hormonu ietekmei. Mainoties hormonu līmenim organismā, piemēram, grūtniecības vai klimaksa periodā, vēnu sieniņas zaudē elasticitāti, radot un veicinot vēnu problēmas. Dabiskus procesus grūti ietekmēt, tādēļ, mīļās dāmas, varat izmantot plašo «Veselības centra 4» piedāvāto metožu klāstu Jūsu skaistuma un veselības atjaunošanai.

- Ko cilvēkiem vajadzētu ievērot pēc šīm kosmētiskās fleboloģijas procedūrām?

Noteikti nevajadzētu sauļoties, apmeklēt pirtis, jo karstums var veicināt jaunu sīko vēnu atvēršanos, kā arī pigmentācijas veidošanos. Ja esat atraduši laiku un finanses vēnu atveseļošanai, arī pēc procedūrām jums jāturpina ievērot dažādie speciālistu ieteikumi profilaksei, lai ilgāk saglabātu vēnu veselību.

Uz augšu