Pk, 12.08.2022.
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Publiskots video ar uzbrukumu Ziemeļkorejas diktatora Kima Čenuna pusbrālim

LETA/GUARDIAN
Publiskots video ar uzbrukumu Ziemeļkorejas diktatora Kima Čenuna pusbrālim
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments

Japānas telekanāls «Fuji TV» publiskojis novērošanas kameru ierakstu, kurā, pēc visa spriežot, redzams pagājušajā nedēļā Malaizijas galvaspilsētas Kualalumpuras lidostā notikušais uzbrukums Ziemeļkorejas diktatora Kima Čenuna pusbrālim Kimam Čennamam.

Diktatora pusbrālis, kurš lielāko daļu dzīves pavadījis ārpus Ziemeļkorejas, nomira ceļā uz slimnīcu. Pēc uzbrukuma viņš sūdzējās, ka kāda sieviete viņam uz sejas uzsmidzinājusi ķimikālijas.

Zemas kvalitātes ierakstos, kas uzņemti no diviem skatu punktiem, redzams uzbrukums vīrietim, kurš, domājams, ir Kims Čennams. Vīrieti no aizmugures sagrābj baltā kreklā tērpusies sieviete. Viņa vīrietim apliek rokas ap seju un tad ātri dodas prom. Notikuma vietu pamet arī kāda cita sieviete.

Skaidrākā novērošanas kameras ierakstā redzams, kā zilā kreklā un pelēkā žaketē tērpies Kims Čennams vēršas pēc palīdzības pie lidostas darbiniekiem un tad dodas uz medpunktu.

Malaizijas varasiestādes aizturējušas divas sievietes - vjetnamieti un indonēzieti - un divus vīriešus - malaizieti un ziemeļkorejieti. Meklēšanā izsludināti vēl četri ziemeļkorejieši, kas Malaiziju pameta Kima Čennama nāves dienā.

Apcietinātā indonēziete skaidrojusi, ka viņa šajos notikumos iesaistīta ar viltu. Viņai bijusi pārliecība, ka piedalās televīzijas iestudētā izjokošanā.

Dienvidkorejas un ASV amatpersonas uzskata, ka Kimu Čennamu nogalinājuši Ziemeļkorejas atsūtīti aģenti.

Jau vēstīts, ka 13.februārī Kualalumpuras starptautiskajā lidostā apmēram stundu pirms tam, kad 45 gadus vecajam diktatora pusbrālim bija paredzēts iekāpt reisā uz Makao, izlidošanas zālē viņam uz sejas tika uzliets kāds šķidrums. Sākotnēji tika ziņots, ka uzbrukumu veikušas divas sievietes. Viņš, sāpēs mokoties, tika nogādāts lidostas klīnikā, bet pa ceļam uz vietējo slimnīcu nomira.

Kims Čennams kādu laiku tika uzskatīts par tēva Kima Čenira potenciālo amata mantinieku, tomēr pēc skandāla, kas izraisījās, Kimam Čennamam 2001.gadā mēģinot ar viltotiem dokumentiem ieceļot Japānā, lai tur apmeklētu Disnejlendu, viņš tēva labvēlību zaudēja. Kopš tā laika viņš dzīvojis ārpus valsts, galvenokārt Ķīnai piederošajā Makao.

Pēc Kima Čenira nāves 2011.gada decembrī par Ziemeļkorejas diktatoru kļuva Kims Čenuns.

Kims Čennams bija pazīstams kā reformu aizstāvis. Reiz kādam Japānas laikrakstam viņš sacīja, ka neatbalsta varas mantošanu pa dinastijas līniju. Kima lieta ir pirmais tik prominenta ziemeļkorejieša nāves gadījums kopš 2013.gada decembra, kad Ziemeļkorejā ar nāvi tika sodīts diktatora tēvocis Čans Sonthēks.

Kima līķis atrodas morgā Kualalumpurā. Ziemeļkoreja ir apsūdzējusi Malaiziju par sazvērestību kopā ar tās ienaidniekiem, kā arī paziņojusi, ka nepieņems vietējās policijas veiktos autopsijas rezultātus pēc tam, kad Malaizija ignorēja Ziemeļkorejas aicinājumus atdot tai diktatora pusbrāļa mirstīgās atliekas.

Malaizijas policija savukārt sestdien paziņoja, ka Ziemeļkorejai būs jāgaida līdz izmeklēšanas pabeigšanai, kas nav iespējama, kamēr nav saņemts DNS paraugs no Kima ģimenes.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu