Saistībā ar Spolīša Kaimiņam veltītajiem izteikumiem ierosina iespējamā ētikas pārkāpuma lietu

Saeimas deputāts Veiko Spolītis FOTO: Ieva Lūka / LETA

Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija šodien ierosināja iespējamā ētikas pārkāpuma lietu saistībā ar «Vienotības» Saeimas frakcijas deputāta Veiko Spolīša izteikumiem par parlamentārieti Artusu Kaimiņu («KPV LV»).

Jau vēstīts, ka Kaimiņš vērsies Ētikas komisijā, aicinot izvērtēt «Vienotības» Saeimas frakcijas deputāta Veiko Spolīša (V) izteikumus, kuros varot saskatīt «noteikta veida draudus».

Kaimiņš iesniegumā komisijai norādīja, ka šogad 19.janvārī deputātu grupas sadarbībai ar Vācijas parlamentu sanāksmes laikā Spolītis pārkāpis deputātu ētikas normas. Pēc Kaimiņa domām, Spolītis pārkāpis ētikas kodeksa punktus, kas nosaka, ka deputāts izteikumos izvairās no vārdiem, žestiem un citas rīcības, kas var būt aizskaroša, kā arī punktu, kas nosaka, ka parlamentārietis ir pieklājīgs pret kolēģiem.

Kaimiņš uzskata Spolīša izteikumus par aizskarošiem, kā arī domā, ka tajos iespējams saskatīt «noteikta veida draudus». Deputāta iesniegumam pievienots arī attiecīgas sanāksmes daļas video ieraksts un stenogramma.

Kā liecina šis video, Spolītis norādījis Kaimiņam, ka viņš varētu kandidēt pašvaldību vēlēšanās Ventspilī, bet Kaimiņš uz to reaģējis, vaicājot par 16 000 eiro «parādu», iespējams, domājot līdzekļus, kas izlietoti Pretkorupcijas parlamentārās izmeklēšanas komisijas darbībai.

Uz šo repliku Spolītis atbildējis: «Klausies, tu vienreiz aizveries! Es tev reāli saku, aizveries!». Viņš vēlāk Kaimiņam arī norādījis: «Tu pelnies.»

Uz augšu
Back