Kaimiņš aicina izvērtēt ētikas kodeksa pārkāpumu - Spolītis licis viņam aizvērties

Parlamentārietis Artuss Kaimiņš («KPV LV») vērsies Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijā, aicinot izvērtēt «Vienotības» Saeimas frakcijas deputāta Veiko Spolīša (V) izteikumus, kuros varot saskatīt «noteikta veida draudus».

Kaimiņš iesniegumā komisijai norādīja, ka šogad 19.janvārī deputātu grupas sadarbībai ar Vācijas parlamentu sanāksmes laikā Spolītis pārkāpis deputātu ētikas normas. Pēc Kaimiņa domām, Spolītis pārkāpis ētikas kodeksa punktus, kas nosaka, ka deputāts izteikumos izvairās no vārdiem, žestiem un citas rīcības, kas var būt aizskaroša, kā arī punktu, kas nosaka, ka parlamentārietis ir pieklājīgs pret kolēģiem.

Kaimiņš uzskata Spolīša izteikumus par aizskarošiem, kā arī domā, ka tajos iespējams saskatīt «noteikta veida draudus». Deputāta iesniegumam pievienots arī attiecīgas sanāksmes daļas video ieraksts un stenogramma.

Kā liecina šis video, Spolītis norādījis Kaimiņam, ka viņš varētu kandidēt pašvaldību vēlēšanās Ventspilī, bet Kaimiņš uz to reaģējis, vaicājot par 16 000 eiro «parādu», iespējams, domājot līdzekļus, kas izlietoti Pretkorupcijas parlamentārās izmeklēšanas komisijas darbībai.

Uz šo repliku Spolītis atbildējis: «Klausies, tu vienreiz aizveries! Es tev reāli saku, aizveries!» Viņš vēlāk Kaimiņam arī norādījis: «Tu pelnies.»

Saeimas komisija šodien lems, vai ierosināt iespējama ētikas pārkāpuma lietu pēc šā iesnieguma.

Uz augšu
Back