ASV aizsardzības ministrs: jaunās sankcijas pret Krieviju ir tikai sākums

ASV aizsardzības ministrs Eštons Kārters

Sankcijas, kuras ASV pēdējā laikā noteikušas pret Krieviju tās kiberuzbrukumu dēļ, ir tikai sākums, otrdien paziņoja ASV aizsardzības ministrs Eštons Kārters.

«Ir dotas dažas atbildes. Es domāju, ka tas ir jāuzskata par sākumu, nevis beigām,» Kārters paziņoja savā pēdējā preses konferencē Pentagonā. Viņš nesniedza detalizētāku informāciju.

Mediji pirmdien ziņoja, ka ASV piemērojušas ekonomiskās sankcijas vēl pieciem Krievijas pilsoņiem, tostarp Krievijas Izmeklēšanas komitejas vadītājam Aleksandram Bastrikinam.

Sankcijas noteiktas trīs dienas pēc tam, kad ASV publiskoja izlūkdienestu ziņojumu ar secinājumu, ka Krievijas prezidents Vladimirs Putins «pavēlējis» veikt pasākumus ar mērķi ietekmēt ASV prezidenta vēlēšanas, lai grautu uzticēšanos šim demokrātiskajam procesam un kaitētu Demokrātu partijas kandidātei Hilarijai Klintonei.

ASV amatpersonas apgalvo, ka sankcijas nav saistītas ar šo lietu. Tās ir noteiktas pret cilvēktiesību pārkāpumos iesaistītām personām.

Krievijas parlamenta apakšpalātas Valsts domes spīkers Vjačeslavs Volodins otrdien valsts mediju pārraidītos izteikumos sacīja, ka jaunās ASV sankcijas pret atsevišķiem Krievijas pilsoņiem ir aizejošā ASV prezidenta Baraka Obamas un viņa administrācijas «histērijas» izpausme.

ASV Finanšu ministrijas sankcijām pakļauto cilvēku sarakstā ir arī divi Krievijas pilsoņi - Andrejs Lugovojs un Dmitrijs Kovtuns -, kas tiek vainoti par bijušā Krievijas spiega un Putina kritizētāja Aleksandra Ļitviņenko noindēšanu Londonā 2006.gadā.

Valsts domes deputāts Lugovojs otrdien paziņoja, ka šīs sankcijas ir absurdas, un pajokoja, ka viņu tikpat labi varētu apsūdzēt dopinga lietošanā 2014.gada ziemas olimpiskajās spēlēs Sočos.

Obamas administrācija decembrī izraidīja 35 Krievijas diplomātus saistībā ar apsūdzībām Krievijai, ka tās hakeri ielauzušies ASV Demokrātu partijas datoros, lai ietekmētu novembrī notikušās ASV prezidenta vēlēšanas.

Krievijas prezidents Vladimirs Putins toreiz paziņoja, ka viņš neatbildēs ar ASV diplomātu izraidīšanu.

ASV prezidenta amatā 20.janvārī stāsies republikānis Donalds Tramps, kurš ir atzinīgi novērtējis Putinu un solījis atjaunot ASV un Krievijas attiecības.

Uz augšu