Sv, 28.05.2023.

10 slavenības, kuras aizraujas ar dārzkopību

TVNET
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments

Lai iekoptu košu un zaļojošu dārzu, dažkārt nākas apgūt īpašas zināšanas, ieguldīt laiku un pacietību - tikai pēc vairākiem mēnešiem vai pat gadiem dārzs atalgo savu kopēju ar darba augļiem. Tieši šā iemesla dēļ mēdz teikt, ka darbošanās dārzā nav piemērota visiem, taču tas neattur pat Holivudas aktierus, mūzikas zvaigznes un citas slavenības no laika veltīšanas ziedu, augļu un dārzeņu audzēšanai.

 
Foto: Scanpix

Džeiks Džilenhols

Viens no Holivudas skaistākajiem aktieriem, Džeiks Džilenhols, nekad nav slēpis savu mīlestību pret dārzkopību. Aktieris pat pirms dažiem gadiem iesaistījās amerikāņu skolu programmā, aicinot bērnu un jauniešus audzēt pašiem savu pārtiku. Džilenhols programmas ietvaros nekautrējās uzrotīt krekla piedurknes un strādāt dārzā kopā ar skolēniem. Aktieris daudzkārt intervijās ir minējis, ka ir uzaudzis laukos un kopā ar vecākiem audzējis dārzeņus un augļus.

 
Foto: Scanpix

Opra Vinfrija

Arī televīzijas šovu zvaigznei Oprai dārzs nav sveša lieta. Sarunu šova vadītāja Opra īpaši atbalsta pašaudzētu pārtiku un arī pati ar to nodarbojas. Opra ik gadu saviem sekotājiem sociālajos tīklos atrāda savu veikumu - bildes ar pašas izaudzētajiem dārzeņiem un augļiem.

 
Foto: Scanpix

Marta Stjuarte

Marta Stjuarte ir ne tikai mājas uzkopšanas, dekorēšanas, pavārmākslas entuziaste, bet arī mīl laiku pavadīt, rakņājoties dārza dobēs. Arī Marta visai bieži dalās ar sava dārza bildēm sociālajos tīklos un ir pat uzņēmusi dārza fotogrāfiju no putna redzējuma ar drona palīdzību.

Today on themarthablog.com, 31 amazing aerial photos of my farm.

A post shared by Martha Stewart (@marthastewart) on

 
Foto: Scanpix

Marks Rufalo

Arī Visvarenajam Halkam ir nepieciešams savs dārziņš. Halka atveidotājs Marks Rufalo ir aktīvs dabas aizstāvis un veselīga dzīvesveida piekritējs, tāpēc nav pārsteigums, ka aktieris pārtiku audzē pats un ir iekārtojis visai iespaidīgu dārzu. Rufalo Ņujorkas štata fermā atrodas 200 kvadrātmetru liels dārzs, kurā aktieris kopā ar ģimeni audzē visdažādākos dārzeņus, sākot ar tomātiem, beidzot ar sēnēm. Turklāt aktiera dārzā dzīvo arī vistas un pīles.

Pretty soon...

A post shared by Mark Ruffalo (@markruffalo) on

 
Foto: Scanpix

Zoja Dešanela

Aktrise Zoja Dešanela, kas slavu izpelnījusies ar seriālu «Jauniņā», arī labprāt laiku pavada dārzā un mielojas ar pašas izaudzētajiem dārzeņiem. 2014. gadā intervijā amerikāņu žurnālam «Architectural Digest» aktrise atklāja, ka viņas mājas pagalmā aug pat mandarīnu koki, apelsīni, citroni, plūmes un pat persiki. Tāpat seriāla «Jauniņā» aktrise ar savu izaudzēto dārzeņu fotogrāfijām dalās arī sociālajos tīklos.

Roasted kabocha squash from my garden!

A post shared by Zooey Deschanel (@zooeydeschanel) on

 
Foto: Scanpix

Nikola Kidmena

Arī aktrise Nikola Kidmena aizraujas ar dārziņa iekopšanu - aktrisei ir gan dārzs ASV pilsētā Nešvilā, gan piemājas dārzs Austrālijā. Gluži tāpat kā Nikolas mamma un māsa, arī pati Nikola audzē dārzeņus un augļus. Aktrise ir atklājusi, ka viņa dažkārt dārzā pavada vairākas stundas un tas ir viņas mīļākais hobijs. Intervijā ar modes žurnālu Vogue aktrise atklāja, ka viņu īpaši iepriecina pašas audzētie ziedi: «Man aiz loga plešas rožu krūms. Es droši vien izklausos pēc vecas tantes, taču rozes ir mans prieka avots.» Kidmenas Austrālijas mājas dārzā aug arī citroni, plūmes, greipfrūti un persiki, no kā aktrise pati vāra džemus.

 
Foto: Scanpix

Šakira

Dziedātāja Šakira arī gūst prieku no pašaudzētiem augļiem un dārzeņiem. Tāpat kā citas zvaigznes, arī Šakira sociālajos tīklos ir dalījusies ar savu veikumu - pašaudzētiem baklažāniem un pipariem.

 
Foto: Scanpix

Sjenna Millere

Lai arī Sjenna Millere mīl uzdzīvi un šiku dzīvesveidu, aktrise tomēr brīvajos brīžos mēdz rušināties dārza dobēs. Millere jau vairākus gadus ir uzticīga veģetāram dzīvesveidam, tāpēc arī ekoloģiski tīru dārzeņu un augļu audzēšana aktrisei ir īpaši nozīmīga. Daži aktrises draugi, pat māsa, modes dizainere Savanna Millere, atzīst, ka Sjenna dārzu uztver ļoti nopietni - aktrise dažkārt pat filmēšanās laikā nervozē par dārzā notiekošo.

 
Foto: Scanpix

Elizabete Hērlija

Pievilcīgā britu aktrise Elizabete Hērlija neslēpj, ka dārza iekopšana ir viena no nozīmīgākajām viņas dzīves daļām - aktrise īpaši cenšas saglabāt nevainojamu ķermeņa formu, un pašas audzētie dārzeņi ar veselīgo dzīvesveidu iet roku rokā. Intervijā ar amerikāņu modes žurnālu The Cut Hērlija stāsta, ka katru vasaru viņas ģimene ēd dārzeņus un augļus no pašu dārziņa. «Visu cauru vasaru ēdam pašu audzētos dārzeņus un augļus no mūsu dārza. Agrāk man bija pat ferma - tolaik mums bija gan pašu audzēti produkti, gan pašu iegūta gaļa.»

Someone has to do it ? #Herefordshire @elizabethhurleybeach

A post shared by Elizabeth Hurley (@elizabethhurley1) on

 
Foto: Scanpix

Džūlija Robertsa

Tāpat kā citām aktrisēm, arī Džūlijai Robertsai ir nemitīgi sevi jāuztur formā. Viens no efektīvākajiem slaidas figūras uzturēšanas veidiem ir veselīga un tīra pārtika, ko Robertsa uztver īpaši nopietni. Aktrises glaunās Malibu mājas pagalmā ir ierīkots dārziņš, kurā Džūlija pavada lielāko daļu sava brīvā laika, turklāt aktrise dārza darbos iesaista arī savus bērnus. «Man šķiet, katram bērnam ir jāzina, kā rodas pārtika un kā to pašam izaudzēt. Mani bērni lepojas ar izaudzēto. Kad skatos, kā mani bērni ēd mūsu audzētos lapu salātus, tas mani ļoti iepriecina,» žurnālam Mirror stāsta Džūlija Robertsa. Aktrise savā dārzā ir izveidojusi arī kompostu, bet elektrību iegūst no saules paneļiem.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments

Tēmas

Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu