Lūdz vērtēt, vai ir pamats turpināt Krievijas diakona atrašanos «melnajā sarakstā»

Andrejs Kurajevs

FOTO: ITAR-TASS/ScanPix

Latvijas Iekšlietu ministrija (IeM) lūgusi kompetentajām iestādēm izvērtēt, vai ir pamats turpināt Krievijas Pareizticīgo baznīcas diakona Andreja Kurajeva atrašanos ieceļošanas aizlieguma sarakstā. IeM teica, ka Kurajevs ir iekļauts to ārzemnieku sarakstā, kuriem ieceļošana Latvijā ir aizliegta, jau 2005.gadā.

Ņemot vērā dažādu publiskajā telpā pieejamo informāciju, IeM ir lūgusi kompetentajām iestādēm izvērtēt situāciju un sniegt atzinumu, vai šobrīd ir spēkā nepieciešamība minētās personas iekļaušanai sarakstā. IeM gan šobrīd nemin konkrētus faktus, kas varētu kalpot par iemeslu, lai garīdzniekam ieceļošana Latvijā vairs netiktu liegta.

Latvijas Televīzijas raidījums «Personīgā lieta» šonedēļ vēstīja, ka Kurajevs 2005.gadā Latvijas «melnajā sarakstā», visticamāk, iekļauts pēc tam, kad pazīstami Latvijas kultūras darbinieki izplatījuši atklātu vēstuli, mudinot izvērtēt diakona turpmākas iespējas apmeklēt šo valsti. Minēto aicinājumu mākslas darboņi pamatojuši ar to, ka Kurajevs savas vienīgās vizītes Latvijā laikā 2004.gadā necienīgi izturējies pret mākslinieka Nikolaja Rēriha gleznām, nodēvējot tās par «haltūru».

Jau ziņots, ka Krievijas Ārlietu ministrija (ĀM) ir nosodījusi Latvijas rīcību, neļaujot iebraukt valstī Kurajevam.

Kurajevs esot posies uz Latviju piedalīties diskusijā par cilvēku garīgumu «Parunāsim par dvēseli» «Mihaila Zadornova bibliotēkā».

Uz augšu