Depardjē atkal zākā Franciju: tur mītot pamuļķi, kas gatavo smirdīgu sieru

Aktieris Žerārs Depardjē

FOTO: TASS/LETA

Aktieris Žerārs Depardjē nopēlis dzimto Franciju, sakot, ka tā kļūstot par tūrisma objektu ar «pamuļķiem, kuri dara vīnu un smirdīgu sieru».

67 gadus vecais Depardjē nebaidās kritizēt savu dzimteni. 2013.gadā pēc sūkstīšanās par turīgiem cilvēkiem uzlikto nodokļu slogu Francijā viņš ieguva Krievijas pilsonību.

Ceturtdien itāļu laikrakstā «Corriere della Sera» publicētā intervijā Depardjē tika jautāts, vai viņš sevi uzskata par francūzi. «Nē, es esmu pasaules pilsonis. Visticamāk, Francija kļūs par Disnejlendu ārzemniekiem. To apdzīvos pamuļķi, kuri darīs vīnu un taisīs smirdīgu sieru tūristiem,» prognozē aktieris. «Vairs nav nekādas brīvības. Ar cilvēkiem manipulē.»

Depardjē nopēla arī kino industriju. «Kino vairs neeksistē. Ir izklaides pasaule un cilvēki, kuri, amerikāņu terorizēti, vairs nezina, kādā valodā runāt,» norāda aktieris.

«Ir desmit kinozvaigznes, un tie visi ir amerikāņi,» uzskata Depardjē. «Visa pārējā kino pasaule cīnās par izdzīvošanu.»

Intervija sakrita ar Depardjē autobiogrāfijas «Innocent» («Nevainīgs») iznākšanu Itālijā.

Aktieris intervijā paslavēja Itāliju. «Laimīgā kārtā Itālija nav pazaudējusi savu kultūru un identitāti. Tas tāpēc, ka esat jauna valsts atšķirībā no puses Eiropas valstu, kuras bailēs no imigrantiem ir kļuvušas nedaudz fašistiskas,» sacīja Depardjē.

Uz augšu