Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

RD par iespējamo korupciju pašvaldībā: KNAB mūsu darbu padara caurspīdīgāku

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Evija Trifanova/LETA

«Mēs varam tikai pateikties KNAB par viņu darbu,» tā pirmdien, 20.jūnijā, vērtējot pagājušajā nedēļā biroja veiktās kratīšanas un darbinieku aizturēšanas, LTV «Panorāmai» paziņojis Rīgas vicemērs Andris Ameriks (GKR). Tikmēr, norādot, ka korupcijas skandāli jau kļuvuši par šīs domes vizītkarti, galvaspilsētas rātsnama opozīcijas spēki uzsver, ka jaunākie korupcijas skandāli Rīgā vērtējami kā ārkārtēji notikumi.

Kaut arī kratīšanas un Rīgas domes amatpersonu aizturēšanas KNAB veica pagājušajā nedēļā, pirmos oficiālos komentārus domes vadība sniedza tikai šodien. «Es visādā ziņā gribētu teikt – paldies KNAB par to, ko viņi dara. Tas padara caurspīdīgāku domes darbu,» saka Ameriks.

Pašvaldībā aizvien neesot informācijas no Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) ne par iespējamiem korupcijas noziegumiem ne Satiksmes departamentā, ne Centrāltirgū. Ameriks arī noliedz, ka pie viņa ar kukuļu piedāvājumiem būtu vērsušies vienā no skandāliem iesaistītie - būvuzņēmumu grupas «LNK» pārstāvji. To viņš varot apliecinot, liekot roku uz sirds.

«Es varu likt gan abas rokas, gan krustu pārmest, ka neesmu saņēmis nedz piedāvājumus, nedz man ir bijušas kādas sarunas.

Vispār domes vadība šādā līmenī nepiedalās,» viņš klāsta.

Par saviem darbiniekiem gan viņš tik pārliecināts nav.

«Par darbiniekiem es nevaru uzņemties atbildību... par 20 000 RD darbinieku, ka viņi visi ir 100% godīgi.

Tāpēc mēs sadarbosimies ar KNAB!» paziņoja Ameriks.

Rīgas domes opozīcija, kas paziņojusi, ka nesaimnieciskums un korupcija ir Nila Ušakova vadītās Rīgas domes vizītkarte, vāks parakstus ārkārtas sēdes sasaukšanai, lai lemtu par Satiksmes departamenta vadītāja Vitālija Reinbaha atcelšanu no amata. Tāpat tiks lemts par auditu veikšanu gan Centrāltirgū, gan Satiksmes departamentā.

KNAB aizturētās amatpersonas – Anatolijs Abramovs un Uģis Broža - no apcietinājuma jau atbrīvoti,

un tiesas pieņemto lēmumu par drošības līdzekļa piemērošanu KNAB nekomentēja arī šodien. Birojā gan piebilst – iepriekš aizturētajiem LNK grupas darbiniekiem apcietinājums netika prasīts.

Kā Latvijas Televīzijai apliecināja «LNK Industries» valdes loceklis Dāvids Lipkins, visi iepriekš aizturētie turpina darbu, lai gan uzņēmumā sākta iekšējā pārbaude.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu