Par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu lielā apmērā aiztur Nodrošinājuma valsts aģentūras darbinieku

Dalīties Dalīties E-pasts Drukāt Iesūtiet ziņu Komentāri

Ilustratīvs foto

FOTO: Reuters/ScanPix

Aizdomās par pilnvaru ļaunprātīgu izmantošanu mantkārīgā nolūkā, noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu lielā apmērā un izvairīšanos no nodokļu nomaksas Iekšējās drošības birojs aizturējis Nodrošinājuma valsts aģentūras darbinieku. Aģentūras darbinieks tiek turēts aizdomās arī par transportlīdzekļa piesavināšanās faktu.

Tostarp izmeklēšanas laikā tiks pārbaudīti aizdomīgi darījumi personas kontos, jo to apgrozījums pēdējo trīs gadu laikā pārsniedzis vienu miljonu eiro.

Aizturētajam Aģentūras darbiniekam kriminālprocesā piemērots aizdomās turētās personas statuss un drošības līdzeklis apcietinājums.

Iekšējās drošības birojā uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 195. panta trešās daļas, 218. panta otrās daļas, 179. panta pirmās daļas un 196. panta otrās daļas.

Iekšējās drošības birojs turpina pirmstiesas izmeklēšanu.

Iekšlietu ministra pārraudzībā esošā Iekšējās drošības biroja funkcijas ir atklāt, izmeklēt un novērst noziedzīgus nodarījumus, kurus izdarījušas Iekšlietu ministrijas padotībā esošo iestāžu (izņemot Drošības policiju) amatpersonas un darbinieki. Tāpat Iekšējās drošības birojs izmeklē ar vardarbību saistītus noziedzīgus nodarījumus, kurus, pildot dienesta pienākumus, izdarījušas Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonas ar speciālajām dienesta pakāpēm ieslodzījuma vietās, Ostas policijas, kā arī pašvaldības policijas darbinieki.

Uz augšu