Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Nigērijā atrasta pirmā no «Boko Haram» 2014.gadā nolaupītajām 200 skolniecēm

Nigērijā Borno štatā atrasta pirmā no vairāk nekā 200 meitenēm, kuras 2014.gada aprīlī islāmistu sektas «Boko Haram» kaujinieki nolaupīja, iebrūkot Čibokas ciemata skolā.

Falmata Mbalala tika atrasta otrdien kādā ciematā netālu no Damboa, kas atrodas tikai pāris kilometrus no Čibokas ciemata, liecina Nigērijas armijas sniegtā informācija.

Tiek uzskatīts, ka meitenei izdevies izbēgt no tuvumā esošā Sambisas mežu masīva, kur «Boko Haram» ir slepenas nometnes.

Mbalalas vecāki un Čibokas ciemata skolas amatpersona meiteni jau identificējuši, atklāja armijas preses pārstāvis.

Skolas pārstāvis paziņoja, ka meitene trešdien vēl atrodas armijas aizbildniecībā un tiek izjautāta par notikušo.

Meitene tika atrasta kopā ar mazu bērnu un vēl vienu sievieti, vietējiem medijiem atklāja nolaupīto Čibokas skolnieču vecāku pārstāve.

«Boko Haram» 2014.gada 14.aprīlī nolaupīja no skolas kopmītnēm 276 meitenes un jaunas sievietes. Tikai aptuveni 50 no viņām izdevās uzreiz aizbēgt. Pārējās, domājams, joprojām atrodas «Boko Haram» gūstā vai piespiestas apprecēties ar kaujiniekiem.

Uz augšu
Back