ASV Senāts armijas ministra amatā apstiprina politiķi, kurš neslēpj, ka ir gejs

Ēriks Fenings

ASV Senāts otrdien vienbalsīgi armijas ministra amatā apstiprināja 47 gadus veco Ēriku Feningu, kurš neslēpj, ka ir gejs.

Savienoto Valstu vēsturē šis ir pirmais gadījums, kad politiķis, kurš ir atklāts par savu homoseksualitāti, apstiprināts armijas augstākā civilā līdera amatā.

Feningam uz apstiprināšanu bija jāgaida astoņus mēnešus, jo process aizkavējās politisku domstarpību dēļ.

Kanzasas senators republikānis Pats Roberts bloķēja Feninga apstiprināšanu, jo gribēja iegūt garantijas, ka neviens Gvantanamo ieslodzītais netiks nosūtīts uz Kanzasas federālo cietumu, gadījumā ja prezidents Baraks Obama panāks Gvantanamo cietuma slēgšanu.

Robertss otrdien atsauca savus iebildumus, skaidrojot, ka aizsardzības ministra vietnieks Roberts Vorks viņam apliecinājis - nav atlicis pietiekami daudz laika, lai Obama varētu Gvantanamo cietumu slēgt.

Fenings pēdējo 25 gadu laikā ieņēmis daudzus amatus Kongresā un Pentagonā. Viņš bijis gaisa spēku ministra vietnieks, flotes ministra vietnieka palīgs un aizsardzības ministra Eštona Kārtera administrācijas vadītājs.

«Ēriks ir viena no mūsu valsts zinošākajām, dedzīgākajām un pieredzējušākajām aizsardzības jomas amatpersonām, un es esmu pārliecināts, ka viņš kļūs par izcilu ministru,» sacīja Kārters.

Uz augšu