Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Deputāta Potapkina sieva pārsūdz apcietinājumu «Gan Bei» lietā

Sergejs Potapkins pirms Saeimas sēdes FOTO: Ieva Čīka/LETA

Partijas «Saskaņa» deputāta Sergeja Potapkina (S) sieva Gaļina Karmača ir pārsūdzējusi lēmumu par sev piemēroto drošības līdzekli - apcietinājumu - restorānu tīkla «Gan Bei» lietā, atzina viņas advokāts Sandis Sproģis.

Sūdzība šodien iesniegta Rīgas apgabaltiesā, papildināja Sproģis. Savukārt lēmumu par apcietinājumu bija pieņēmusi Rīgas pilsētas Ziemeļu rajona tiesa.

Jau ziņots, ka ar restorānu tīkla «Gan Bei» īpašniekiem saistītā organizētā noziedzīgā grupa katru mēnesi no uzņēmuma kases aparātiem izzagusi aptuveni 700 000 līdz 800 000 eiro skaidras naudas jeb 50% no mēneša apgrozījuma. Finanšu policija 10.decembrī aizturēja septiņus šīs grupas dalībniekus, tostarp Potapkina sievu, kura bijusi viena no organizētā noziedzīgā grupējuma vadītājām.

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektora vietnieks noziedzības apkarošanas jomā Čerņeckis preses konferencē ne apstiprināja, ne noliedza, ka kratīšanas un aizturēšanas būtu veiktas restorānu «Gan Bei» īpašnieka «Lage Ko» birojā un restorānos, taču apstiprināja, ka starp vakar aizturētajiem un apcietinātajiem ir arī Saeimas deputāta Potapkina sieva, kura ir «Lage Ko» līdzīpašniece.

VID Finanšu policijas pārvaldes direktors Kaspars Podiņš informēja, ka kopumā 9.decembrī un 10.decembrī veiktas 30 kratīšanas. Aizturēti ir septiņi cilvēki, no kuriem pieci ir organizētā noziedzīgā grupējuma kodols. Podiņš apstiprināja, ka Potapkina sieva bija viena no organizētā noziedzīgā grupējuma vadītājām. Patlaban no aizturētajām personām apcietinājumā atrodas divas. Šodien notiek tiesas sēde, kurā tiek lemts par drošības līdzekli trešajai personai, kurai VID arī rosinājis piemērot apcietinājumu.

Podiņš sacīja, ka kratīšanas un aizturēšanas ir veiktas arī vienā no Latvijas lielākajiem kases sistēmu izstrādāšanas uzņēmumiem, kurš savas kases sistēmas piegādājis lielai daļai Latvijas tirgotāju, pakalpojumu sniedzēju un citu klientu. Kopā ar kases sistēmām šis uzņēmums klientiem piedāvājis zibatmiņas ar ļaunprogrammatūru, kura, slēdzot kasi, pēc saviem ieskatiem ļāvusi samazināt datus par kasē esošo naudas summu un izņemt to no kases skaidrā naudā. Tādā veidā tika samazināts uzņēmuma oficiālais apgrozījums.

Uz augšu
Back