DP: Sīrijā un Irākā uzturas vairāki Latvijas musulmaņi

BNS
CopyLinkedIn Draugiem X
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Patlaban Drošības (DP) policijas lietvedībā ir kriminālprocesi pret trim Latvijas iedzīvotājiem, kuri tiek turēti aizdomās par prettiesisku piedalīšanos bruņotā konfliktā Sīrijā, vienlaikus DP rīcībā esošā informācija liecina, ka teroristu kontrolētajos reģionos Sīrijā un Irākā uzturas vēl vairāki Latvijas musulmaņu kopienas pārstāvji, liecina DP pārskats par aizvadītā gada darbu.

Aizvadītā gada nogalē DP uzsāka kriminālprocesu saskaņā ar Krimināllikuma 771.pantu par prettiesisku piedalīšanos bruņotā konfliktā Sīrijā. Tas bija pirmais gadījums Latvijas vēsturē, kad tika uzsākts kriminālprocess par iespējamu Latvijas iedzīvotāja pievienošanos islāmistu teroristu grupējumam konflikta reģionā.

Patlaban DP lietvedībā ir kriminālprocesi jau pret trim Latvijas iedzīvotājiem, kuri tiek turēti aizdomās par prettiesisku piedalīšanos bruņotā konfliktā Sīrijā. Turklāt DP rīcībā esošā informācija liecina, ka teroristu kontrolētajos reģionos Sīrijā/Irākā uzturas vēl vairāki Latvijas musulmaņu kopienas pārstāvji.

Tāpat ir pamats uzskatīt, ka daži no Latvijas iedzīvotājiem, kuri devās uz Sīriju, ir gājuši bojā. Ceļošana uz teroristu kontrolētajiem reģioniem automātiski nenozīmē iesaistīšanos teroristiskās darbībās, tomēr, ņemot vērā, ka uz konfliktu reģioniem dodas personas,kuras ir radikāli tendētas, DP atzīst, ka pastāv reāla iespēja - iesaistīšanās teroristiskās darbībās ir viens no viņu ceļošanas mērķiem.

DP rīcībā esošā informācija liecina, ka uz teroristu kontrolētajiem reģioniem Sīrijā un Irākā 2015.gadā no Latvijas devās personas ar dažādiem profiliem. Starp šīm personām ir gan vīrieši, gan sievietes, dažādu tautību pārstāvji, kopienā ietekmīgas personas, kuras studējušas islāmu, kā arī indivīdi, kuri iepriekš kopienā bija maz zināmi un kuriem ir tikai vispārīgas reliģiskās zināšanas.

Uz Sīriju un Irāku personas ir devušās gan kopā ar savām ģimenēm, gan ideoloģiski līdzīgi domājošiem, tomēr absolūtais vairums no izceļotājiem ir konvertīti, tas ir, personas, kuras pieņēmušas islāmu dzīves laikā, pārejot tajā no citas ticības, teikts DP pārskatā.

KomentāriCopyLinkedIn Draugiem X
Aktuālais šodien
Svarīgākais
Uz augšu