Šodienas redaktors:
Agnija Reiniece
Iesūti ziņu!

Kā kāzās dāvināt naudu? (11)

Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Nauda tiek uzskatīta par bezpersonisku dāvanu, taču tā ir viena no universālākajām un noderīgākajām dāvanām jaunajam pārim. Tā dod iespēju atvieglot jaunā pāra kopdzīves sākumu un realizēt kādu senlolotu sapni. Savukārt pāriem, kas kopā nodzīvojuši jau ilgāku laiku, dāvanā saņemtā nauda lieliski noderēs, lai izrautos no ikdienas un dotos kādā tālā un eksotiskā kāzu ceļojumā.

Tomēr lai jaunajam pārim pasniegtu šādu dāvanu, viesiem nākas krietni vien nopūlēties, prātojot, kā to izdarīt pēc iespējas skaistāk un interesantāk, tā sakot, atdzīvināt visiem sen zināmo vērtību – naudu. Bet vai tiešām aploksne ar naudu ir vienīgais veids? Izrādās, nebūt ne! Šeit būs vairākas idejas, kā, saglabājot pārsteiguma momentu, jaunajam pārim uzdāvināt naudu:

Ja dāvināt banknotes:

*banknotes var sarullēt un katrā ielikt kādu mazu novēlējumu; *papīra naudu ar kancelejas knaģīšiem var saspraust telpauga lapās; *dāvinot grāmatu vai fotoalbumu, naudu var gaumīgi iestiprināt starp lapām; *gleznai vai bilžu rāmim naudu vai aizbāzt aiz stikla vai rāmja.

Ja dāvināt monētas:

*naudu var samainīt piemērotās monētās un pasniegt skaistā lādītē ar pavadvēstuli; *naudu var samainīt monētās un pasniegt tās krājkasītē; *bižutērijas veikalā var iegādāties dekoratīvos akmentiņus (der arī gliemežvāki) un 1 Ls monētas pasniegt caurspīdīgā (stikla) traukā; *naudu var pievienot arī simboliskai, jocīgai vai sirsnīgai dāvaniņai (piemēram, stārķa statujai kaklā iekar maisiņu, kurā ir nauda).

Idejas, kas būs derīgas abiem variantiem:

*ja ir talants uz šūšanu, var pašūt gaumīgu maisiņu, kurā var ievietot gan papīra naudu, gan monētas; *bruņojoties ar pacietību var atrast vai pagatavot „ģimenes maku” (no ādas vai cita līdzīga materiāla), tādā var pasniegt gan papīra, gan metāla naudu; *tipogrāfijā var izdrukāt liela formāta banknoti vai čeku, noformēt to (otrā pusē uzrakstīt novēlējumus, uzgleznot kaut ko utt.) un pasniegt kopā ar īstu naudu.

Ir simtiem veidu, kā dāvināt naudu, tomēr tikai paši vislabāk jutīsiet, kurš no visiem variantiem būtu vispiemērotākais jaunajam pārim: kaut kas pilnīgi traks vai tomēr kaut nedaudz praktisks. Ikviens zina, ka pirms drēbju likšanas veļas mašīnā ir jāpārbauda, vai kabatās nav palikusi kāda vērtīga naudaszīme, kuras vērtība pēc mazgāšanas noteikti būtu krietni vien kritusies, bet kurš gan iedomātos izlasīt draugu rakstītu apsveikumu kartīti pirms vēlīgi aplaista šo pašu draugu dāvāto puķi podiņā?! ...kurš gan mūsdienās vairs rok mantu zemē?

Pirms aizraujaties ar neparasta „ietērpa” radīšanu dāvanai, svarīgi būtu atcerēties, ka arī jaunais pāris ir tikai cilvēki un nevis viedi pēddziņi, citādi var sanākt kā ar mašīnas modelīti, kas gadiem ilgi nostāvējis sekcijā kā suvenīrs, līdz pavisam nesen, to pārvietojot uz citu vietu, konstatēts, ka uz tā pakaļējā sēdekļa ir „aizķērusies” rūpīgi salocīta mazmazītiņa 50 rubļu banknote – skāde liela, dusmas arī. Lai arī cik oriģināls būtu dāvanas pasniegšanas veids, pacentieties skaidri norādīt, kur un kas ir meklējams.

Nav šaubu, ja vien dāvināts tiek no sirds un arī izdoma netiek žēlota, pat tik „garlaicīgu” lietu kā nauda var pārvērst lieliskā un pārsteidzošā dāvanā!

Komentāri (11)
Redaktors iesaka
Nepalaid garām!
Uz augšu