2. Kur Centaura Proksima atrodas?
Kā jau minēts, Centaura Proksima ir mums tuvākā zvaigzne pēc Saules. Tā atrodas apmēram 39 900 000 000 000 kilometru attālumā, kas atbilst apmēram 4,22 gaismas gadiem. Centaura Alfa A un B atrodas tālāk. «Breakthrough Starshot» zinātnieki ir iecerējuši, ka miniatūro lidaparātiņu flote izplatījumā pārvietosies ar ātrumu, kas atbilst piektdaļai no gaismas ātruma. Tādējādi Centaura Alfas sistēmu tie varētu sasniegt 20 gadu laikā.
3. Centaura Alfas sistēmā ir planēta
2012.gadā astronomi atklāja, ka Centaura Alfas sistēmā ir Zemes izmēra un masas planēta. Tā riņķo ap Centaura Alfu B, taču dzīvība uz tās, visticamāk, nepastāv. Novērojumi liecina, ka planētas orbīta ir apmēram 6 miljonu kilometru attālumā no Centaura Alfas B, tādējādi liekot domāt, ka tās virsmu veido lavas jūra.
Tai pašā laikā planēta, kuras nosaukums ir Centaura Alfa Bb, varētu liecināt, ka zinātnieku noskatītajā sistēmā ir potenciāls atrasties vēl kādai planētai; iespējams, tālāk no zvaigznēm un apdzīvojamā zonā.
4. Centaura Alfa vieno spožas un vecas zvaigznes
Centaura Alfa A ir ceturtā spožākā zvaigzne debesīs. Tā ir tā dēvētā dzeltenā zvaigzne, kāda ir arī Saule, taču izmēru ziņā tā par 25% pārspēj mūsu sistēmas spīdekli.
Centaura Alfa B tikmēr ir oranžā zvaigzne, un tā ir nedaudz mazāka par Sauli. Centaura Proksima savukārt ir tā dēvētais sarkanais punduris, tā ir septiņkārt mazāka par Sauli.
Vēl var atzīmēt, ka Centaura Alfas sistēmas zvaigznes ir veidojušās pirms 4,85 miljardiem gadu. Tātad tās ir nedaudz vecākas par Sauli, kuras vecumu lēš ap 4,6 miljardiem gadu.
5. Centaura Alfu labāk vērot no dienvidu puslodes
Centaura Alfu no Zemes ziemeļu puslodes faktiski neredz. Precīzāk - to neredz neviens, kurš atrodas virs 29. ziemeļu platuma grāda. Dienvidu puslodē savukārt atliek vien paraudzīties Dienvidu Krusta zvaigznāja virzienā, ar acīm sekot šā krusta horizontālajam veidojumam virzienā pa kreisi un ieraudzīt spožu zvaigžņu veidojumu.